Jagiellonia lepsza od Anglików

15 lipca 2010 Jagiellonia lepsza od Anglików

Przebywająca na zgrupowaniu w Słowenii Jagiellonia Białystok pokonała 4:1 w sparingu piątą drużynę Championship – Leicester City. Bramki dla białostoczan strzelali Tomasz Frankowski i Kamil Grosicki.

Po remisie z mistrzem Turcji przyszedł czas na wysokie zwycięstwo z zespołem z angielskiej Championship. Biorąc pod uwagę fakt, że Jagiellonia podczas letnich meczów sparingowych nie zaznała jeszcze goryczy porażki, można dojść do wniosku, że przygotowania do startu w Lidze Europejskiej przebiegają zgodnie z planem. Jednak trener „Jagi”, Michał Probierz, podkreśla, że dopiero mecze o punkty zweryfikują poziom przygotowania zespołu.

Frankowski i Grosicki dwukrotnie wpisali się na listę strzelców w meczu z Leicesterem City
Frankowski i Grosicki dwukrotnie wpisali się na listę strzelców w meczu z Leicesterem City (fot. źródło: Maciej Gilewski / jagiellonia.pl)

Formę to my mamy przygotować na spotkania w europejskich pucharach, a nie na sparingi. Robimy wszystko, żeby jak najlepiej się prezentować. Na razie do tego jeszcze daleka droga. W dalszym ciągu popełniamy mnóstwo prostych błędów i musimy je jak najszybciej wyeliminować – stwierdził spokojnym głosem Michał Probierz.Cieszy, że bramki zdobyliśmy po ładnych, składnych akcjach – dodał trener Jagiellonii.

Jagiellonia BiałystokLeicester City 4:1 (2:1)

Grosicki 30’ i 35’, Frankowski 66’ i 89’ – Campbell 32’

Jagiellonia Białystok: (I połowa): Sandomierski – Lewczuk, Skerla, Józefiak, El Mehdi – Kupisz, Hermes, Bogusławski (17. B. Pawłowski), Kašćelan, Maycon – Grosicki. (II połowa): Gikiewicz – Norambuena, Gogol, Cionek, Klepczarek – J. Pawłowski, Grzyb, M. Burkhardt, Lato – Grosicki (55. B. Pawłowski, 81. Bogusławski), Frankowski.

Leicester City: (I połowa): Logan – Neilson, Miguel Vítor (22. Morrison), Parkes, Berner – Kermorgant, Verma, N’Guessan, Oakley – Fryatt, Campbell. (II połowa): Weale – Zverotić, Hobbs, Morrison, Kennedy (65. Mansour) – Adams (65. John), King, Dyer (65. Schlupp), Wellens – Howard, Črnčič (70. Chambers).