Zwycięstwo beniaminka po gradzie goli w Livorno

Hellas Werona po raz kolejny udowadnia, że jest liczącym się zespołem w Serie A. Rewelacyjny beniaminek pokonał na wyjeździe AS Livorno 3:2.

Od początku spotkania inicjatywa należała do beniaminka. Swoją pierwszą bramkę Hellas zdobył jednak dopiero w 33. minucie. Strzelcem gola okazał się Bosko Janković. Na kolejne bramki kibice zgromadzeni na stadionie w Livorno nie musieli długo czekać. Kolejny celny strzał padł po zaledwie dziesięciu minutach. Tym razem podwyższenie wyniku należało do Romulo, któremu asystował Luca Toni. Autor ostatniego podania, po zaledwie trzech minutach zdołał jeszcze strzelić gola do szatni, ustalając tym samym wynik spotkania na 3:0.

Druga część spotkania zapowiadała się na potwierdzenie dominacji gości. Nic bardziej mylnego. Livorno szybko zaczęło odrabiać straty. W 73. minucie pięknym strzałem do bramki popisał się Leandro Greco. Następnego gola gospodarze trafili dosłownie błyskawicznie. Po kilku sekundach Paulinho trafił kontaktową bramkę. Do końca spotkania zespół z Werony musiał się mieć na baczności, aby Livorno nie uszczknęło im trzech punktów. Tak się jednak nie stało i Hellas wywiózł z Livorno zasłużony komplet oczek.