Zieliński przed meczem z Wisłą


Dzisiaj - po trzech miesiącach przerwy - startuje runda wiosenna Orange Ekstraklasy. W meczu inaugurującym Korona Kielce na własnym stadionie podejmie faworyzowaną Wisłę Kraków. Trener gospodarzy - Jacek Zieliński uważa, iż nie są na straconej pozycji.


Udostępnij na Udostępnij na

„- Wisła na wyjazdach wygrywa, ale już nie tak efektownie jak u siebie. A nam w Kielcach całkiem dobrze idzie. Jesienią przegraliśmy tylko raz z Zagłębiem Lubin. Wtedy wpadliśmy w pułapkę naszego stadionu – atakowaliśmy, ale zamiast strzelać, traciliśmy gole. Dzięki tej porażce wyciągnęliśmy wnioski i już z Wisłą takich błędów nie popełnimy. Drużyna z jednej strony musi być przekonana, że może wygrać na własnym stadionie z każdym, ale z drugiej nie może zapomnieć, że przez głupią i nierozsądną grę straty mogą okazać się nie do odrobienia – mówi w wywiadzie z „Przeglądem Sportowym” Jacek Zieliński.

W rundzie jesiennej Korona doznała zawstydzającej klęski w Krakowie aż 0:4. „- Płytę z tym meczem cały czas woziłem ze sobą na zgrupowania, aż w końcu zgubiłem. Na szczęście to nie jedyna kopia. Jasne, że chcemy wygrać – zapewnia opiekun złocisto- krwistych.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze