Wzrasta liczba kontuzjowanych w Werderze


Trener Werderu Brema - Thomas Schaaf - nie może spać spokojnie. Nieubłaganie zbliża się mecz przeciwko Borussii Dortmund, a niemiecki szkoleniowiec może mieć problemy z wyborem silnej, podstawowej jedenastki.


Udostępnij na Udostępnij na

Zarówno Daniel Jensen, jak i Markus Rosenberg wrócili wcześniej ze zgrupowań swoich reprezentacji z powodu kontuzji. Wczoraj do klubu powrócił również Martin Harnik, który doznał urazu podczas przygotowań reprezentacji Austrii do meczu przeciwko Serbom. Już teraz można powiedzieć, że Thomas Schaaf nie będzie mógł w sobotę skorzystać z tych trzech graczy. Na mecze swoich reprezentacji pojechało aż 14 piłkarzy z Werderu. Trener bremeńczyków może mieć poważne problemy z zestawieniem podstawowej jedenastki na zbliżający się mecz przeciwko Borussii Dortmund, gdyby rozchorowało mu się kilku dodatkowych zawodników.

– Ciągle mam problemy ze ścięgnem Achillesa – przyznał Jansen. – Czułem niesamowity ból po wygranym meczu przeciwko Malcie (3:0). Nawet gdy leżałem w łóżku w domu ,ból w ścięgnie nie dawał mi się w pełni wyspać. Moim ogólnym celem na dziś jest powrót do pełni zdrowia w jak najkrótszym czasie.

Na temat Rosenberga wypowiedział się trener Werderu – Thomas Schaaf. – Markusowi odnowiła się kontuzja podczas treningu z reprezentacją Szwecji. Początkowe prognozy nie napawały optymizmem, jednak po cichu liczę na to, że Markus będzie gotowy na sobotnie spotkanie – przyznał Schaaf.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze