Wysokie zwycięstwo Wybrzeża!

4 lutego 2012 Wysokie zwycięstwo Wybrzeża!

Wybrzeże Kości Słoniowej ograło Gwineę Równikową 3:0 i jest w kolejnej rundzie Pucharu Narodów Afryki. Bohaterem spotkania został Didier Drogba, który zdobył dwie bramki, a mógł nawet trzy – nie wykorzystał jednak rzutu karnego.

Mecz rozpoczął się od minuty ciszy, upamiętniającej ofiary niedawnych zamieszek w Egipcie. Kiedy sędzia ogłosił rozpoczęcie spotkania, Wybrzeże Kości Słoniowej od początku przejęło inicjatywę. Już w drugiej minucie Didier Drogba mógł otworzyć wynik spotkania, ale jego strzał z ostrego kąta został pewnie wyłapany przez golkipera Gwinei. W 9. minucie Gradek zdecydował się na strzał z większej odległości, ale piłka po jego uderzeniu minimalnie minęła słupek. Kilka chwil później Drogba mógł stanąć przed kolejną znakomitą okazją do zdobycia bramki, ale dośrodkowanie Gervinho zostało wybite przez defensorów. W 17. minucie niżej notowani piłkarze Gwinei Równikowej wyprowadzili ładną akcję, ale zawiodło ostatnie podanie, do którego nie doszedł Balboa. W 24. minucie zawodnicy WKS przeprowadzili prawdziwą kanonadę pod bramką Danilo, ale wszystko zakończyło się bardzo niecelnym strzałem Toure.

Didier Drogba zdobył dziś dwie bramki
Didier Drogba zdobył dziś dwie bramki (fot. Skysports.com)

Kilka chwil później stacje telewizyjne musiały zmierzyć się z problemami technicznymi, spowodowanymi opadami śniegu w Anglii. W tym czasie Wybrzeże Kości Słoniowej otrzymało rzut karny za faul na Zokorze. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Drogba, ale uderzył dokładnie w to miejsce, w które rzucił się bramkarz Gwinei. Kolejnej szansy napastnik Chelsea nie zmarnował – ograł dwóch obrońców i uderzył w krótki róg. Bramkarz nie miał żadnych szans przy tym uderzeniu, a sporą winę ponoszą obrońcy, którzy dali się w łatwy sposób nabrać doświadczonemu snajperowi. W 43. minucie po raz pierwszy w poważnych opałach znalazł się Barry, musiał wybijać potężny strzał Ekangi. Na jego szczęście, piłka wędrowała w sam środek bramki. Do przerwy Wybrzeże Kości Słoniowej prowadziło więc jedną bramką, zdobytą przez Didiera Drogbę.

W drugiej połowie Gwinea Równikowa chciała za wszelką cenę odrobić straty. W pewnym momencie mogło się wydawać, że jest bardzo bliska bramki wyrównującej, ale i Wybrzeże nie chciało oddać całkowicie inicjatywy. W 57. minucie Gervinho popisał się strzałem głową tuż pod poprzeczkę, ale bardzo dobrze zareagował bramkarz, który wybił futbolówkę. W 69. minucie było już 2:0 – kapitalnym dośrodkowaniem popisał się Yaya Toure, a w powietrze poszybował Didier Drogba. Potężny strzał głową napastnika Chelsea pozostawił golkipera szans na interwencję.

Zawodnicy Gwinei jeszcze nie zdążyli się otrząsnąć po drugiej straconej bramce, a już Danilo po raz trzeci musiał wyciągać futbolówkę z siatki. Yaya Toure popisał się niesamowitym uderzeniem z rzutu wolnego, wprawiając piłkę w nieprawdopodobną rotację. Futbolówka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki. Po zdobyciu trzeciego gola Wybrzeże Kości Słoniowej uspokoiło nieco grę, ale mimo to powinno wygrać to spotkanie jeszcze wyżej. W doliczonym czasie gry Bony znalazł się w znakomitej sytuacji do zdobycia czwartego gola. Nawet on sam chyba jednak nie wie, dlaczego nie zdołał pokonać bramkarza Gwinei Równikowej. Mecz zakończył się więc wynikiem 3:0, który promuje Wybrzeże Kości Słoniowej do kolejnej rundy.