Wygrana Interu

"Nerazzurri" wygrali trzecie spotkanie z rzędu. Tym razem podopieczni Roberto Manciniego pokonali na San Siro rewelacyjnego beniaminka ligi włoskiej – SSC Napoli 2:1. Bohaterem meczu był napastnik gospodarzy – Julio Ricardo Cruz.

Mistrzowie Włoch już od pierwszych fragmentów spotkania przejęli inicjatywę. Gospodarze raz po raz sprawdzali umiejętności bramkarza z Neapolu, który bez zarzutu spisywał się do 20. minuty, bowiem wówczas prowadzenie dla Interu uzyskał Julio Ricardo Cruz. Argentyńczyk skutecznym strzałem zakończył popisową akcję Zlatana Ibrahimovicia. Niespełna pięć minut później goście z południa Italii mogli doprowadzić do wyrównania, lecz uderzenie Marka Hamsika z trudem obronił Julio Cesar. W 36. minucie podopieczni Roberto Manciniego prowadzili już dwoma bramkami. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Cruz, który tym razem w sprytny sposób uniknął pułapki ofsajdowej przyjezdnych. W ostatnich fragmentach pierwszej części spotkania zespół Napoli mógł zdobyć kontaktowego gola, lecz futbolówka po strzale Hamsika trafiła w poprzeczkę. Szczęścia zabrakło także zawodnikom Interu – Cruz zmarnował szansę na skompletowanie hat-tricka, a Ibrahimović przegrał pojedynek z goalkeeperem gości.

Druga połowa rozpoczęła się od zaskakującej przewagi SSC Napoli. Przyjezdni za wszelką cenę starali się nawiązać kontakt z mistrzami Italii, jednak w bramce Interu znakomicie spisywał się Julio Cesar, który obronił m.in. strzały Lavezziego i Bogliacino. Dopiero w 84. minucie beniaminek włoskiej ekstraklasy zdołał strzelić gola, którego autorem był Roberto Sosa. Napastnik gości z Neapolu skorzystał z precyzyjnego podania Mariano Bogliacino i pewnym uderzeniem umieścił piłkę w siatce Interu. Do ostatniego gwizdka sędziego mistrzowie Włoch bronili się przed atakami przyjezdnych, lecz ostatecznie, po wielkich męczarniach, zdobyli upragniony i oczekiwany przez kibiców komplet punktów.

Dzięki wygranej zespół Interu utrzymał pozycję lidera w tabeli ligi włoskiej, natomiast SSC Napoli spadło z piątego na szóste miejsce.

Inter Mediolan – SSC Napoli 2:1 (2:0)