Wydarzenia weekendu, czyli pomnik Ronaldo i „idioci” w Borussii

21 grudnia 2014 Wydarzenia weekendu, czyli pomnik Ronaldo i „idioci” w Borussii

Weekend przed świętami to czas zakupów i przygotowań. Jeśli obawiacie się, że w tym czasie mogło Was coś ominąć, to zapraszamy do lektury. W piłce nożnej jak zwykle dużo się działo.

1. Real triumfatorem KMŚ. W cieniu afera z Ronaldo i Platinim

Z czwartym trofeum w tym roku Real Madryt zakończył zmagania tej rundy. „Królewscy” pokonali w Argentynie San Lorenzo 2:0, a piłkarzem turnieju został Sergio Ramos. Po meczu media skupiły się jednak w dużej mierze na Cristiano Ronaldo, ale nie z powodu jego gry, a zachowania podczas odbierania gratulacji. Portugalczyk umiejętnie uniknął podania ręki Michelowi Platiniemu, czym rozpętał burzę.

2. Dwie bramki Glika

Ten weekend w Serie A był bardzo udany dla naszego reprezentanta, Kamila Glika. Polak rozszalał się w drugiej połowie i najpierw doprowadził do remisu, by w 63. minucie dołożyć drugiego gola na wagę zwycięstwa. Dzięki Glikowi Torino przełamało passę sześciu meczów bez zwycięstwa.

3. Ronaldo i jego kontrowersyjny pomnik

W niedzielę Cristiano Ronaldo pojawił się na inauguracji swojego pomnika na Maderze, wyspie, z której pochodzi. Po odsłonięciu niektórzy jednak zaczęli dopatrywać się w nim pewnych „niedoskonałości”. Dziennik „Daily Mirror” na swojej stronie udostępnił nawet ankietę, w której pyta swoich czytelników, czy pomnik Ronaldo jest „anatomicznie poprawny”. Oceńcie sami.

4. Kryzys Borussii trwa

W 17. kolejce Bundesligi Borussia Dortmund znowu przegrała. Tym razem dała się pokonać Werderowi 2:1 i przerwę w rozgrywkach spędzi na przedostatnim miejscu w lidze. Juergen Klopp na konferencji prasowej nie szczędził słów swojej drużynie. – Jesteśmy idiotami, którzy przegrywają mecz za meczem. Teraz czas na odrobienie zaległości fizycznych i technicznych. Naładujemy baterie i wracamy – powiedział. Następny mecz Borussia zagra pod koniec stycznia z trzecim w tabeli Bayerem Leverkusen.

5. Remis w hicie Premier League

Na Anfield Road Liverpool podejmował Arsenal Londyn. Obie ekipy zagrały bardzo przeciętny mecz, ale w końcówce zapewniły kibicom dawkę emocji. Do 96. minuty „Kanonierzy” prowadzili 2:1. Wtedy do akcji wkroczył jednak Skrtel i zdobył wyrównującego gola dla gospodarzy. Wojciech Szczęsny rozegrał bardzo dobre spotkanie i w dużej mierze to dzięki niemu Arsenal mógł cieszyć się z pozytywnego wyniku. Więcej o tym meczu TUTAJ.

6. Dwanaście bramek w Hiszpanii

W sobotę zachwycił wynik meczu drugiej ligi hiszpańskiej. Dziesiąta w tabeli Numancia podejmowała u siebie Lugo, a mecz zakończył się szokującym wynikiem 6:6. W samej drugiej połowie padło 10 bramek!