Włoska bitwa o puchar


20 maja 2015 Włoska bitwa o puchar

Lada chwila kibiców z całego świata czeka rozstrzygnięcie w najbardziej prestiżowej lidze świata. Finał Champions Leauge to dla grającego w nim Juventusu Turyn szansa na zdobycie potrójnej korony w tym sezonie. Zanim jednak do tego dojdzie, turyńczycy będą musieli powalczyć o drugie w tym sezonie trofeum. A na drodze do zdobycia Pucharu Włoch stoją waleczni rzymianie.


Udostępnij na Udostępnij na

Spotkanie wieńczące rozgrywki w ramach Pucharu Włoch zostało przyśpieszone. Stało się tak ze względu na uczestnictwo „Starej Damy” w finale Ligi Mistrzów. Wedle wcześniej ustalonych dat mecze miały zostać rozegrane dzień po dniu. Teraz, po wprowadzonej zmianie, dużo szybciej poznamy odpowiedź na pytanie, która z włoskich drużyn sięgnie po triumf w krajowym pucharze.

Miroslav Klose
Miroslav Klose, Lazio Rzym (fot. Tuttosport.com)

Lazio Rzym wciąż ma szanse na skończenie tego sezonu w bardzo dobrych nastrojach. Pojedynek o wicemistrzostwo Włoch jest kwestią otwartą. Wszystko wskazuje na to, iż losy drugiego miejsca w kraju rozstrzygną się w 37. kolejce. Wtedy to naprzeciw siebie staną obie ekipy ze stolicy malowniczej Italii. W chwili obecnej to AS Roma, posiadająca w swoim dorobku jeden punkt więcej od lokalnego przeciwnika, góruje w zestawieniu na szczycie. Konfrontacja pomiędzy odwiecznymi rywalami może mieć kluczowe znaczenie w walce o ten tytuł, zwłaszcza, że do końca sezonu zostały już tylko dwie kolejki. I wprawdzie to Lazio, patrząc przez pryzmat konkurenta w następnym meczu, po rozgrywce w stolicy wydaje się mieć trudniejsze zadanie (spotkanie przeciwko Napoli), tak z pewnością to zwycięzca „Derby della Capitale” będzie niesiony tendencją zwyżkową. Zanim jednak do tego dojdzie, „Biancocelesti” zmierzą się z najmocniejszą obecnie włoską drużyną.

https://www.youtube.com/watch?v=q6CqyTF0X9s

Andrea_Pirlo_Juventus
Andrea Pirlo, Juventus

Juventus, mający na koncie zdobyte w obecnym sezonie scudetto, jest rewelacją trwającej edycji Ligi Mistrzów. W tej znamy już odpowiedzi na niemalże wszystkie pytania, oprócz tego najważniejszego. Kto sięgnie po tytuł? Grająca z zegarmistrzowską precyzją Barcelona czy zaliczający występy bez większych kompleksów Juventus? Jedno jest pewne, Włosi, wiedząc jak trudno będzie wygrać w finale z hiszpańską drużyną, będą chcieli udokumentować swoją dominację na krajowym podwórku. Patrząc na wcześniejsze wyniki spotkań w Serie A pomiędzy Lazio a „Juve”, wszystko wskazuje na to, iż rzymski monolit skazany jest tutaj na porażkę. Najpierw było 0:3 na korzyść „Bianconerich” w 12. kolejce, potem 2:0 ponownie na rzecz Juventusu w ramach 32. kolejki.

Allegri kontra Garcia. Klose, Anderson, Candreva kontra Pogba, Tevez, Morata. Mecz zapowiada się niezwykle emocjonująco. Fanom Serie A to spotkanie da odpowiedź na pytanie, czy ktokolwiek jest w stanie na dzień dzisiejszy zagrozić Juventusowi Turyn. Natomiast dla entuzjastów Ligi Mistrzów mecz ten będzie czytelnym sygnałem, czego można spodziewać się po Włochach w finalnej walce o tytuł. Lazio Rzym – Juventus Turyn, środa 20 maja, godzina 20:45.

[interaction id=”555b214edd6f6a88443e6b66″]

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze