Wisła rozbiła Zagłębie

16 sierpnia 2013 Wisła rozbiła Zagłębie

Wisła Kraków bez problemu awansowała do kolejnej rundy Pucharu Polski. Zespół z Krakowa w 1/16 finału pokonał Zagłębie Sosnowie aż 4:0 i teraz będzie czekał na swojego rywala w następnej fazie rozgrywek.

Łukasz Garguła
Łukasz Garguła (fot. Rafał Rusek /iGol.pl)

Wisła Kraków jest kolejną drużyną, która awansowała do 1/8 finału rozgrywek o Puchar Polski. Zespół z Krakowa znakomicie rozpoczął ten turniej, ponieważ w swoim pierwszym spotkaniu (jako klub z ekstraklasy przystąpił do rywalizacji dopiero w tej fazie) rozbił aż 4:0 Zagłębie Sosnowiec. Mimo że mecz odbył się w Sosnowcu, miejscowa drużyna była bez szans.

Gole dla „Białej Gwiazdy” zdobywali: Michał Chrapek, Łukasz Garguła (dwie) i Paweł Brożek. Choć po pierwszej połowie było zaledwie 0:1, szanse na korzystny rezultat graczy gospodarzy zostały przekreślone tuż po przerwie. Wówczas dwie bramki strzelił Garguła i stało się jasne, że to Wisła zagra w kolejnej fazie rozgrywek. Przeciwnik ekipy z Krakowa wciąż nie jest znany, ale będzie to ktoś z pary Siarka Tarnobrzeg – Lechia Gdańsk.