Wisła lepsza w sparingu

29 marca 2009 Wisła lepsza w sparingu

Wisła Kraków pokonała w sparingu Polonię Bytom 2:0. Bramki dla ekipy z Krakowa zdobywali Andrzej Niedzielan oraz Beto. Mecz rozgrywany był w Bytomiu.

Mecz kontrolny miał na celu utrzymać wiślaków w rytmie meczowym. Ten weekend był przerwą w rozgrywkach Ekstraklasy, a powodem były mecze międzynarodowe. Trener Skorża zdecydował się na takie rozwiązanie, gdyż w najbliższym czasie Wisła zagra z Lechem Poznań. Jest to na tyle ważne, ponieważ obie ekipy walczą o tytuł mistrza Polski. Szkoleniowiec „Białej Gwiazdy” przećwiczył różne warianty gry i pozwolił młodym zawodnikom zagrać w meczu z ligowym rywalem. W defensywie zagrali Głowacki z Baszczyńskim oraz niespodziewanie na lewej obronie wystąpił Zieńczuk, którego na lewej flance w pomocy zastąpił strzelec bramki – Andrzej Niedzielan. Do ataku Skorża desygnował Piotra Ćwielonga.

Mecz rozgrywany był pod dyktando gości, którzy przeważali nad Polonią w każdym aspekcie. W pierwszej połowie goli jednak zabrakło. W 51. minucie gry kiedy to Niedzielan zablokował piłkę wybijaną przez bramkarza, wiślacy cieszyli się z prowadzenia, gdyż po niefortunnym rykoszecie piłka wpadła do bramki. Kilkadziesiąt sekund później było już 2:0. Piłkę z lewej strony od Singlara otrzymał Beto i precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza rywali.

Polonia Bytom – Wisła Kraków 0:2 (0:0)

0:1 Andrzej Niedzielan 51 min

0:2 Beto 85 min

Żółte kartki: Killar (Polonia)

składy:

Polonia: Seweryn Kiełpin – Peter Hricko (70. Dawid Szufryn), Lukas Killar, Adrian Klepczyński, Valery Sokolenko – Jacek Trzeciak (59. Maciej Bębenek), Jerzy Brzęczek (59. Wojciech Mróz), Rafał Grzyb, Hubert Jaromin (81. Teddy Niziolek), – Marek Bazik, Michał Zieliński (46. Grzegorz Podstawek)

Wisła: Ilie Cebanu (89. Dawid Marzec) – Peter Singlar, Arkadiusz Głowacki (46. Marcelo), Marcin Baszczyński (89. Marcin Brózda), Marek Zieńczuk (70. Piotr Brożek) – Wojciech Łobodziński, Mauro Cantoro, Tomas Jirsak, Radosław Sobolewski (46. Konrad Gołoś), Andrzej Niedzielan – Piotr Ćwielong (46. Beto)