Welliton: Mam plan strzelać


W poprzednim sezonie Premier Ligi królem strzelców został Brazylijczyk Welltion. Piłkarz Spartaka podzielił się z dziennikarzami swoim osobistym planem. Ma zamiar zdobywać bramki w każdym meczu.


Udostępnij na Udostępnij na

Z planów na ten sezon mam tylko jeden – zaliczać trafienie w każdym meczu, żeby drużyna zwyciężała i zdobywała punkty. Dopiero na koniec sezonu policzymy wszystkie gole, jakie strzelę – powiedział Welliton.

W poprzednim meczu pierwszą bramkę zdobyliśmy po odbiciu się od obrońcy. Próbowałem strzelać z linii, ale wyszło na to, że piłka odbiła się od Ferreiry i po rykoszecie wpadła do siatki. W drugim przypadku dostałem podanie od Szeszukowa, ale tak naprawdę sam nie zdaję sobie z tego sprawy, jak to weszło – dodał Brazylijski snajper.

W poprzednich rozgrywkach to właśnie napastnik z kraju kawy okazał się najlepszym bombardierem Premier Ligi. Pokonał bramkarzy rywali 20 razy. O cztery trafienia wyprzedził rywalizujących z nim o tytuł najskuteczniejszego piłkarza w Rosji graczy Rubinu Kazań – Alejandro Domingueza i Aleksandra Bucharowa.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze