Ważne zwycięstwo Napoli

Podopieczni Waltera Mazzarriego na własnym stadionie okazali się lepsi od Genoi, wygrywając 2:0. Na listę strzelców wpisali się Goran Pandev i Blerim Dzemaili.

Drużyna Napoli na własnym stadionie podejmowała ekipę Genoi. Gospodarze chcieli wygrać, gdyż zamierzali odskoczyć od Milanu i pewniej uplasować się na drugiej lokacie. Natomiast goście również byli bardzo zmotywowani, bo walczą o utrzymanie, więc każde zdobyte oczko jest na wagę złota.

W 18. minucie na listę strzelców wpisał się Goran Pandev i wyprowadził zespół z Neapolu na prowadzenie. Podopieczni Waltera Mazzarriego zanotowali drugie trafienie w 29. minucie. Futbolówkę do siatki wpakował Blerim Dzemaili. Do przerwy gospodarze prowadzili 2:0.

W drugiej części tego meczu Napoli mogło prowadzić trzema golami, ale Edinson Cavani nie wykorzystał rzutu karnego. Żadna ze stron nie zdobyła już bramki i Napoli pewnie zgarnęło trzy punkty.

To spotkanie poszło po myśli drużyny z Neapolu. Podopieczni Waltera Mazzarriego umocnili się na drugiej lokacie i mają cztery punkty nad drużyną Milanu.