Vladan Kovacević: „To był bardzo dobry sezon w naszym wykonaniu”


Bramkarz Rakowa Częstochowa opowiedział nam w krótkiej rozmowie m.in. o całym sezonie w jego wykonaniu, rywalizacji w lidze oraz przyszłości

24 maja 2022 Vladan Kovacević: „To był bardzo dobry sezon w naszym wykonaniu”
Zbigniew Harazim / zbyszkofoto.pl

– To był bardzo dobry sezon. Wiadomo, zawsze będzie nam szkoda, że to nie my byliśmy mistrzami, ale myślę, że i tak było bardzo dobrze. Jeżeli w kadrze pozostaną kluczowi piłkarze, a na dodatek się wzmocnimy, to myślę, że na pewno będziemy konkurować o mistrzostwo – po Gali Ekstraklasy mówi w rozmowie z nami Vladan Kovacević.


Udostępnij na Udostępnij na

To był dla Was dobry sezon, a jak Ty go oceniasz? Zarówno w swoim wykonaniu, jak i całego zespołu?

To był bardzo dobry sezon. Wiadomo, zawsze będzie nam szkoda, że to nie my zostaliśmy mistrzami, ale myślę, że i tak było bardzo dobrze. Było w zespole bardzo dużo pozytywnych emocji po zwycięstwie w pucharze, ale niestety nie udało się zdobyć mistrzowskiego tytułu. Musimy się skupić na następnym sezonie i walczyć dalej.

Co Twoim zdaniem ostatecznie nie zadziałało?

To piłka nożna. Tylko tak mogę odpowiedzieć na to pytanie. Nie mam pojęcia, co nie zadziałało. Z Cracovią mieliśmy po prostu taki mecz, byliśmy lepsi piłkarsko, ale nie zawsze wygrywa lepszy.

Myślisz, że jesteście w stanie w przyszłym roku walczyć o mistrzostwo?

Jeżeli w kadrze pozostaną kluczowi piłkarze, a na dodatek się wzmocnimy, to myślę, że na pewno będziemy konkurować o mistrzostwo.

Przed zeszłym sezonem sporo mówiło się o Twoim potencjalnym transferze. Czy teraz pojawiły się jakieś oferty?

Tak, mam oferty, ale muszę to wszystko przedyskutować z klubem. Trudno mi coś więcej o tym teraz powiedzieć. Myślałem nad tym, aby pozostać w zespole, ale zobaczymy, co się wydarzy.

W Pucharze Polski bronił Twój zmiennik – Kacper Trelowski. Jak oceniasz jego potencjał i to, że miałby Cię zastąpić po Twoim ewentualnym transferze?

To bardzo dobry golkiper. Wykonuje świetną pracę z naszym trenerem bramkarzy. Myślę, że w przyszłości może być pierwszym bramkarzem reprezentacji Polski.

Otrzymałeś dziś nagrodę najlepszego bramkarza sezonu. Jak myślisz, kto jeszcze w lidze mógłby zdobyć tę nagrodę?

Wszyscy bramkarze w lidze mieli bardzo dobry sezon. Nie raz ratowali swóje kluby. Dziękuję za to, że mogłem z nimi rywalizować, bo dostarczają mi dodatkowej motywacji do gry.

Jaki był Twój najtrudniejszy mecz w sezonie?

Hmm… Trudne pytanie. Nie wiem (śmiech).

To może jaki był Twój najlepszy mecz w sezonie?

Ten z Pogonią w Szczecinie. Zdecydowanie.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze