Vieri odchodzi z Atalanty


1 kwietnia 2009 Vieri odchodzi z Atalanty

Christian Vieri nie jest już piłkarzem Atalanty Bergamo. Były reprezentant Włoch zdecydował się na zerwanie kontraktu za porozumieniem stron.


Udostępnij na Udostępnij na

Już wcześniej pojawiały się liczne informacje jakoby Vieri miał opuścić ekipę z Bergamo i dziś stały się one faktem, po tym jak oficjalna strona klubu podała komunikat o zakończeniu współpracy byłego zawodnika Interu z „Orobici”.

Christian Vieri
Christian Vieri (fot. kataweb.it)

Napastnik od dłuższego czasu zmagał się z kontuzjami, które spowodowały, że w tym sezonie wystąpił jedynie dziewięciokrotnie na boiskach włoskiej Serie A. W tym czasie udało mu się zdobyć jedynie dwie bramki. 

W ostatnim meczu sparingowym Atalanty z Bellinzoną Vieri został wygwizdany przez kibiców, którzy niezbyt pochlebnie oceniali jego przygodę w Bergamo. Wówczas stało się jasne, że snajper w niedługim czasie będzie musiał pożegnać się z klubem. 

Prezes Atalanty Alessandro Ruggieri był zniesmaczony obecną sytuacją oraz odejściem Vieriego.

– Myślę, że wiele rzeczy przyczyniło się do jego odejścia. Gdy rozpoczynał on treningi w drużynie był pełen entuzjazmu, lecz kontuzja zniszczyła jego przygotowania. – powiedział prezes.

Kiedy powrócił do dyspozycji przyplątały się kolejne urazy. Krótko mówiąc, brakowało mu szczęścia. Gdyby strzelił kilka bramek więcej, fani na pewno inaczej by go postrzegali. Ich zachowanie jest wstydem dla naszego klubu. – dodał Ruggieri.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze