Van Persie wykluczony z gry


Bert van Marwijk, trener reprezentacji Holandii, po sobotnim zwycięstwie w Amsterdamie nad Szkocją 3:0 w Eliminacjach Mistrzostw Świata, otrzymał niepokojące informacje na temat stanu zdrowia jednego ze swoich podstawowych zawodników - Robina Van Persiego.


Udostępnij na Udostępnij na

Robin Van Persie w spotkaniu ze Szkocją w doliczonym czasie pierwszej połowy zdobył bramkę, podwyższając wynik na 2:0 dla drużyny „Pomarańczowych”. Niestety po niecałej godzinie został zmuszony opuścić plac gry ze względu na uraz pachwiny. Kontuzja okazała się na tyle groźna, że zawodnik Arsenalu opuścił dzisiejszy trening reprezentacji. Prawdopodobnie nie zagra w środowym spotkaniu Eliminacji MŚ z Macedonią. Wszystko wskazuje na to, że zostanie zastąpiony przez Wesley’a Sneijdera. Gracz Realu Madryt zastąpił Van Persiego właśnie w sobotniej potyczce ze Szkocją.

Z dokuczliwym urazem zmaga się także Arjen Robben, który również nie uczestniczył w dzisiejszych przygotowaniach swojego zespołu. Powinien jednak już we wtorek pojawić się na zgrupowaniu.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze