Urban: Naszym celem jest wyjscie z grupy


30 sierpnia 2013 Urban: Naszym celem jest wyjscie z grupy

Trener Legii Warszawa, Jan Urban, tuż po losowaniu fazy grupowej Ligi Europy zadeklarował, że celem mistrza Polski jest wyjście z grupy. Przypominamy, że nasz jedyny przedstawiciel w europejskich pucharach zagra w grupie „J”, w której za przeciwników będzie miał: Lazio Rzym, Trabzonspor oraz Apollon Limassol.


Udostępnij na Udostępnij na

Jak zapewnia szkoleniowiec Legii, najciekawsze będzie starcie z ekipą Lazio.

Jan Urban
Jan Urban (fot. Grzegorz Rutkowski / iGol.pl)

W naszej grupie jest jeden bardzo atrakcyjny rywal, mam na myśli Lazio Rzym. Trabzonspor oceniam jako drużynę trochę egzotyczną, która jest jednak wymagająca, skoro może wyłożyć pięć milionów euro na naszego zawodnika (piłkarzem Trabzonsporu jest Adrian Mierzejewski – przyp. red.). Grono przeciwników uzupełnia Apollon. Zespół z Limassol trafił do Ligi Europy dzięki zmaganiom o krajowy puchar. Na pewno nie chciałbym teraz rywalizować z tą ostatnią ekipą, ponieważ warunki atmosferyczne na Cyprze będą trudne – dodaje 51-letni trener.

Jan Urban nie ma wątpliwości, jaki cel stoi przed ekipą z Łazienkowskiej w fazie grupowej Ligi Europy.

Celem Legii będzie awans do 1/16 finału. Wydaje mi się, że możemy powalczyć z Trabzonsporem o awans. Są to jednak czysto teoretyczne rozważania, a wszystko rozstrzygnie się po dwóch lub trzech spotkaniach. Nie sądzę, aby Lazio było silniejsze od Steauy. Jeżeli w fazie grupowej powtórzymy wyniki z eliminacji do Ligi Mistrzów, czyli dwie wygrane i cztery remisy, to powinniśmy awansować – mówi trener mistrza Polski.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze