UEFA Youth League: Legia zagra FC Midtjylland


4 listopada 2015 UEFA Youth League: Legia zagra FC Midtjylland

Młodzi legioniści kontynuują swoją europejską przygodę. Rywalem Legii w II rundzie UEFA Youth League będzie FC Midtjylland. Trener Kobierecki znowu będzie liczył na dobrą dyspozycję ściągniętych z pierwszego zespołu Bartczaka i Ryczkowskiego.


Udostępnij na Udostępnij na

Trudno spodziewać się, na jakie zestawienie na środowy mecz zdecyduje się trener Piotr Kobierecki. Pomimo że legioniści w pierwszym meczu w Bułgarii zaprezentowali się co najmniej solidnie, szkoleniowiec zdecydował, że w wyjściowym składzie w rewanżowym spotkaniu w Nowym Dworze Mazowieckim zagra tylko sześcioro zawodników, którzy wybiegli także w pierwszej jedenastce w Łoweczu. I nie było to żadne widzimisię Kobiereckiego, a taka jest specyfika jego pracy. To, jakich piłkarzy do dyspozycji ma trener juniorskiej drużyny Legii, jest zależne od Stanisława Czerczesowa oraz trenera drużyny rezerw. Weźmy przykład Rafała Makowskiego – nie było go w kadrze na pierwszy mecz z Liteksem, ponieważ Berg uznał, że potrzebny mu jest w spotkaniu Ligi Europy. Młody zawodnik nie znajduje jednak na razie uznania w oczach Czerczesowa, dlatego ma otwartą drogę do występów w UYL. Warto podkreślić, że w meczu z Bułgarami Makowski ponownie został wystawiony na swojej nominalnej pozycji – środku obrony. Może zatem warto brać go pod uwagę jako alternatywę dla mocno przeciętnego w tym sezonie Lewczuka?

Asy z „jedynki”

Jeżeli przyjrzymy się, w jakim składzie legioniści grają zwykle w Centralnej Lidze Juniorów, zauważymy, że niewiele przypomina zestawienie, jakie widzieliśmy w meczach z Liteksem. Wynika to z faktu, że na mecze w ramach UEFA Youth League do drużyny Kobiereckiego dokooptowani są liczni gracze z rezerw, a także pierwszej drużyny. W meczu z FC Midtjylland szanse na występ będzie miała troje graczy z „jedynki”. Różnice w składzie Legii na mecze w CLJ i UYL są również spowodowane obwarowaniami wiekowymi. W Centralnej Lidze Juniorów grają zawodnicy z rocznika ’97 i młodsi. Natomiast w „młodzieżowej Lidze Mistrzów” mogą wystąpić także piłkarze urodzeni w roku 1996. Na tej podstawie do zespołu dołączono Makowskiego, Najemskiego oraz Bartczaka. Szczególnie istotne było wzmocnienie w postaci tego ostatniego.

2
Robert Bartczak (fot.: Grzegorz Rutkowski)

W meczach z piłkarzami z Łowecza Bartczak potwierdził dobrą dyspozycję z meczów rezerw. To głównie na nim opierała się gra legionistów w obu spotkaniach z Bułgarami. Swoimi rajdami co i rusz stwarzał zagrożenie pod bramką Liteksu – w meczu rozgrywanym w Łoweczu nie był jeszcze tak skuteczny (m.in. dwie niewykorzystane sytuacje po zagraniach Ryczkowskiego), ale w spotkaniu rewanżowym dwie bramki to jego zasługa (wypracowany rzut karny i gol po strzale głową). Widać, że dużo mu dały treningi z pierwszą drużyną. To już nie ten sam zahukany Bartczak, jakiego pamiętamy z meczu o Superpuchar Polski sprzed roku.

Bartczakowi kroku nie ustępował Adam Ryczkowski. Pomimo że w drugim meczu grał z lekkim urazem, dobrze układała się jego współpraca z „Barrym”, stwarzał przewagę na boisku licznymi rajdami. Na pochwałę zasługuje także najmłodszy w drużynie Radosław Majecki. Urodzony w 1999 roku bramkarz znakomicie bronił w obu spotkania z Liteksem. Warto również podkreślić dobrą grę w środku pola Urbańskiego, który potrafił świetnie asekurować kolegów. Dużo ożywienia do gry wniósł wprowadzony w przerwie rewanżowego meczu Miłosz Kozak – robił dużo wiatru na skrzydle i zaliczył asystę przy bramce Bartczaka.

Z kim zagra Legia?

W drugiej rundzie UEFA Youth League rywalem młodych legionistów będzie duński FC Midtjylland. Drużyna z Herning w poprzedniej fazie wyeliminowała Saburtalo z Gruzji. W dwumeczu padł wynik 5:2. W kadrze młodzieżowego mistrza Danii na mecz z Legią znajduje się troje graczy, którzy mają już za sobą występy w pierwszym zespole. Pomocnik Jonas Gemmer, który w „jedynce” rozegrał 367 minut, wystąpił nawet w meczu eliminacji Ligi Mistrzów. W pierwszej drużynie mieli również okazję zagrać prawy obrońca Alexander Munksgaard oraz napastnik Mads Thychosen. Trener młodzieżowej drużyny FC Midtjylland nie będzie miał do dyspozycji Mikela Duelunda, który regularnie gra w zespole seniorskim. 18-latek wyszedł nawet w podstawowym składzie w ostatnim meczu Ligi Europy z Napoli.

W przeciwieństwie do warszawian piłkarze FC Midtjylland swoje mecze w ramach UYL rozgrywają na swoim domowym obiekcie, MCH Arena – tym samym, na którym pierwszy zespół Legii mierzył się niedawno w meczu LE.

Kadra Legii na spotkanie z FC Midtjylland:

Bramkarze: Radosław Majecki, Maciej Bąbel

Obrońcy: Rafał Makowski, Arkadiusz Najemski, Bartosz Skowron, Mateusz Hołownia, Jakub Szrek

Pomocnicy: Bartłomiej Urbański, Filip Karbowy, Konrad Michalak, Robert Bartczak, Miłosz Kozak, Miłosz Szczepański, Michał Trąbka, Adrian Małachowski, Aleksander Waniek

Napastnicy: Adam Ryczkowski, Tomasz Nawotka

Pierwszy mecz z młodzieżową drużyną FC Midtjylland odbędzie się w Herning 4 listopada (środa) o godz. 18:00. Niestety nie przewidziano transmisji tego spotkania. Tekstową relację na żywo będzie można śledzić na oficjalnej stronie Legii.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze