Tymiński w Ruchu


17 stycznia 2013 Tymiński w Ruchu

Łukasz Tymiński przez najbliższe pół roku będzie zawodnikiem Ruchu Chorzów. 22-latek został wypożyczony przez Jagiellonię Białystok.


Udostępnij na Udostępnij na

Środkowy pomocnik rozegrał dwanaście meczów i wydawał się ważnym zawodnikiem w drużynie Tomasza Hajty, więc ta decyzja może nieco dziwić. Tym bardziej że Ruch Chorzów zapewnił sobie możliwość przedłużenia kontraktu.

Jacek Zieliński walczy o wzmocnienia dla Ruchu
Jacek Zieliński walczy o wzmocnienia dla Ruchu (fot. Grzegorz Rutkowski / iGol.pl)

Potwierdzam, że Łukasz Tymiński jest naszym zawodnikiem – powiedział prezes Ruchu Chorzów, Dariusz Smagorowicz. – Tymiński został przez nas wypożyczony na pół roku z opcją pierwokupu i przedłużenia kontraktu. To jego drugie podejście do Ruchu. Mam nadzieję, że spełni nadzieje, jakie w nim pokładamy. Chciał go trener Jacek Zieliński, więc liczę, że się u nas odnajdzie i będzie wzmocnieniem zespołu. Liczę też na jego góralski charakter, bo to góral z Żywca. Ma dobry wiek, by się dalej rozwijać, by jeszcze mocno zaistnieć w polskiej piłce. Oby to był nasz strzał w dziesiątkę.

Młody zawodnik do tej pory zagrał w 51 meczach ekstraklasy i zdobył jedną bramkę. To drugie wzmocnienie wicemistrzów Polski w tym okienku transferowym. Wcześniej do drużyny dołączył Marcin Baszczyński.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze