Trener Fiorentiny o Wolskim


28 marca 2013 Trener Fiorentiny o Wolskim

Trener ACF Fiorentina, Vincenzo Montella, we włoskich mediach wypowiedział się na temat Rafała Wolskiego. Były zawodnik Romy przyznał, że polski piłkarz nie jest jeszcze gotowy do gry pod względem fizycznym.


Udostępnij na Udostępnij na

Nie od dziś wiadomo, że w lidze włoskiej wielką wagę ma przygotowanie fizyczne oraz taktyczne zawodników. Wolski nie prezentuje się najlepiej przede wszystkim fizycznie, co można uznać za efekt kontuzji, która wykluczyła go z gry na kilka miesięcy.

Marko Jovanovic, Rafał Wolski
Marko Jovanovic, Rafał Wolski (fot. Rafał Rusek /iGol.pl)

Choć były gracz Legii Warszawa jest zdrowy i trenuje z pierwszą drużyną Fiorentiny, nie zdążył jeszcze zadebiutować w oficjalnym meczu. Jaka jest tego przyczyna? Na to pytanie odpowiedział Vincenzo Montella.

Rafał Wolski ma wielki talent, ale pod względem przygotowania fizycznego wciąż zostaje daleko z tyłu.

Jeśli dodamy do tego fakt, iż w pomocy może grać kilku wartościowych zawodników, na występy Wolskiego trzeba będzie poczekać. W pierwszej jedenastce „Violi” najczęściej grają David Pizarro, Borja Valero i Alberto Aquilani.

Drużyna z Florencji zajmuje obecnie czwarte miejsce w tabeli, tracąc tylko dwa punkty do trzeciego Milanu i pięć oczek do drugiego Napoli. Za Fiorentiną czają się ekipy z Rzymu i Inter Mediolan, które z pewnością mają możliwości, aby walczyć o europejskie puchary. Już w najbliższą sobotę Fiorentina zmierzy się na wyjeździe z Cagliari.

Wolski piłkarskiego rzemiosła uczył się w akademii Legii Warszawa. W sprawie transferu do Włoch głosy były podzielone. Jedni twierdzili, że to za wcześnie, szczególnie po tak ciężkiej kontuzji, inni z kolei uważali, że to szansa, którą należy wykorzystać. 20-letni pomocnik rozegrał trzy mecze w reprezentacji Polski, jednak wspomniana kontuzja zatrzymała szybki rozwój tego piłkarza.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze