Transfery Legii w ocenie Jana Urbana


Trudno powiedzieć, iż Legia Warszawa podczas zimowego okienka transferowego wzmocniła skład. Straciła za to dwóch wartościowych piłkarzy, lecz znaleziono już dla nich następców.


Udostępnij na Udostępnij na

– Każdy transfer jest do pewnego stopnia niewiadomą, dlatego że każdy piłkarz potrzebuje trochę czasu, by wprowadzić się do nowej drużyny. To jest trudniejsze, gdy do czołowych zespołów przychodzą zawodnicy ze słabszych klubów. Zmieniają się cele, wymagania, system gry. Nie każdy potrafi się zaaklimatyzować i poczuć pewnie w nowym środowisku. Zwłaszcza gdy w poprzednim zespole był wiodącą postacią – uważa Jan Urban.

Marcin Komorowski zastąpi przy ulicy Łazienkowskiej Jakuba Wawrzyniaka, z kolei Tomasz Jarzębowski będzie następcą Aleksandara Vukovicia, z którym w grudniu nie przedłużono umowy. – Nie wiem, jak będzie prezentował się Komorowski w Legii. Czas pokaże. Jednak „Jarza” jest przecież uznanym piłkarzem i nie powinien mieć problemów z wprowadzeniem się do drużyny, dania nam tego, co było udziałem Vukovicia. Jest to więc zastąpienie jednego piłkarza drugim, pełnowartościowym zawodnikiem – dodaje trener.

Jan Urban jest niezadowolony, że nie udało się pozyskać lewego pomocnika oraz napastnika. Na testach od kilku dni przebywa Nikita Adrejew, ale nie wiadomo czy rzeczywiście będzie on pełnowartościowym wzmocnieniem. Trener Urban być może dzisiaj podejmie decyzje w sprawie reprezentanta Rosji U-19. 

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze