Tony Mowbray nowym trenerem Boro


Włodarze Middlesbrough potwierdzili, że nowym trenerem klubu został jego dawny gracz i wieloletni kapitan – Tony Mowbray. Zastąpił on na tym stanowisku Szkota Gordona Strachana, który w zeszłym tygodniu podał się do dymisji.


Udostępnij na Udostępnij na

Pogłoski o zatrudnieniu Mowbraya na stanowisku szkoleniowca Middlesbrough krążyły już wczoraj, lecz dopiero dziś klub potwierdził je, wydając oficjalny komunikat. Mowbray związał się z zespołem czteroletnim kontraktem.

Tony Mowbray wystąpił w barwach Middlesbrough aż 424 razy jako zawodnik, zanim odszedł w 1991 roku do Celtiku Glasgow. Pierwszym trenowanym przez niego klubem było Hibernian, Mowbray zaliczył też udany epizod w roli trenera West Bromwich Albion.

W 2009 roku wrócił on do Celtiku, ale nie sprawdził się jako menadżer tego klubu i w marcu podał się do dymisji. W Middlesbrough Mowbray spotka się m. in. ze Scottem McDonaldem, Barrym Robsonem, Willo Floodem i Stephenem McManusem, którzy opuścili Celtic, gdy był trenerem tego klubu.

Middlesbrough zajmuje w Championship 3. miejsce od końca i ma na swoim koncie jedynie 11 punktów zdobytych w 13 spotkaniach. Asystentem Mowbraya mianowany został Mark Venus.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze