Theo Hernandez oficjalnie w AC Milan. Czas na odrodzenie Francuza


Francuz zmienia klubowe barwy, stając się przyszłością Milanu

6 lipca 2019 Theo Hernandez oficjalnie w AC Milan. Czas na odrodzenie Francuza
www.novantesimo.com

O transferze Theo Hernandeza do AC Milan głośno było już od kilku dni, jednak dopiero dzisiaj informacje te zostały oficjalnie potwierdzone. Zmiana klubowych barw jest dla francuskiego defensora szansą na odrodzenie się po trudnym okresie spędzonym w Realu Madryt.


Udostępnij na Udostępnij na

W mediach pisano o przenosinach Hernandeza już na początku zeszłego tygodnia. Hiszpańscy dziennikarze mieli przyłapać już byłego obrońcę Realu na spotkaniu z dyrektorem sportowym AC Milan – Paolo Maldinim. Medialne spekulacje potwierdziły się i już w poniedziałek 1 lipca mogliśmy obejrzeć zdjęcia Hernandeza sprzed słynnej kliniki La Madonnina, gdzie odbywały się testy medyczne. Transfer oficjalnie ogłoszono dzisiaj. AC Milan miał zapłacić za 21-latka kwotę 20 milionów euro, a podpisany kontrakt połączy Hernandeza z „Rossoneri” do 2024 roku.

Niechciany w Madrycie

Theo Hernandez trafił do Realu w lipcu 2017 roku, kiedy to „Królewscy” zdecydowali się wykupić Francuza z Atletico Madryt za kwotę 24 milionów euro. Real zaproponował wówczas zawodnikowi aż sześcioletni kontrakt. Hernandez miał zostać następcą Marcelo, który będzie przez lata strzec lewej strony boiska.

Jak się jednak okazało, myśli Hernandeza o zostaniu opoką Realu zostały szybko zweryfikowane. W sezonie 2017/2018 rozegrał on w La Liga 13 spotkań, w których nie prezentował się najlepiej. Pierwszy sezon w barwach Realu był dla Hernandeza zderzeniem z brutalną rzeczywistością. Francuz popełniał proste błędy techniczne czy często źle się ustawiał, za co wielokrotnie ganili go hiszpańscy dziennikarze.

W sierpniu 2018 roku boczny obrońca „Los Blancos” został wypożyczony do Realu Sociedad, w którym już regularnie występował, a jego gra znacznie różniła się od tej z pierwszego sezonu w barwach „Królewskich”. Francuz zaliczał udane występy i wyróżniał się na tle kolegów z zespołu. Dla drużyny z Baskonii rozegrał łącznie 24 spotkania w lidze hiszpańskiej, które jednak nie zagwarantowały mu miejsca w Realu Madryt na przyszły sezon.

Hernandez został przez Zidane’a zastąpiony Ferlandem Mendym, którego sprowadzono z francuskiego Lyonu. W momencie, gdy jasne stało się, że Hernandez będzie musiał opuścić Real, do gry o francuskiego defensora włączył się AC Milan.

„Aquí. Ahora.” Teraźniejszość i przyszłość Mediolanu

Theo Hernandez spadł Milanowi niczym manna z nieba. 21-letni obrońca jest zawodnikiem perspektywicznym, a takiego gracza na San Siro potrzeba. Francuz może wnieść do szatni Milanu wiele świeżości. Zadaniem Hernandeza będzie najprawdopodobniej zastąpienie na lewej stronie obrony Ricardo Rodrigueza, o którym mówi się, że ma opuścić San Siro. Gdyby jednak plotki transferowe okazały się nieprawdziwe, Hernandez wzmocni rywalizację na lewej defensywie Milanu.

Przeprowadzka Hernandeza do Mediolanu wydaje się dobrym posunięciem niezależnie od tego, czy Rodriguez opuści klub. Hernandezowi łatwiej będzie walczyć o miejsce w pierwszej jedenastce Milanu ze Szwajcarem, niż naiwnie liczyć, że uda się jeszcze zagrać na Santiago Bernabeu.

Największą zaletą Hernandeza są imponujące warunki motoryczne, które są niezwykle ważne na pozycji bocznego obrońcy w nowoczesnym futbolu. To, co Hernandez musi nadal poprawić, to koncentracja i odpowiednie ustawienie na boisku. Oba te aspekty uległy w zeszłym sezonie znacznej poprawie, jednak w grze Hernandeza ciągle można się doszukać błędów.

Nowe nadzieje Hernandeza, sezon prawdy na San Siro

Przyszła kampania będzie dla Hernandeza jednym z najważniejszych sprawdzianów, do jakich Francuz miał okazję podchodzić. Plany Milanu na sezon 2019/2020 są przecież ambitne, gdyż „Rossoneri” dawno nie zaznali gry w Lidze Mistrzów. Kwalifikacja do tych elitarnych rozgrywek będzie głównym celem AC Milan na nachodzący sezon. W realizacji założeń pomóc ma między innymi Hernandez, który zadowalającą postawą będzie mógł wreszcie udowodnić, że stać go na grę w klubach renomowanych, walczących o najwyższe cele.

Przenosiny do Milanu będą dla Francuza również możliwością zaczerpnięcia odrobiny oddechu. Francuz pierwszy raz od dłuższego czasu będzie mógł pracować w spokoju, wiedząc, w jakim punkcie kariery się znajduje. Jeżeli AC Milan osiągnie w przyszłym sezonie sukces, to kariera Hernandeza nabierze nowej wartości i szybszego tempa rozwoju. Klub z Mediolanu może się okazać znakomitą trampoliną, która wybije młodego Francuza na szczyt, ponownie pokazując światu jego potencjał.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze
Newsletter piłkarski