Świńska grypa w niemieckiej Kolonii


20-letni Christopher Schorch został zarażony wirusem świńskiej grypy. W obawie o innych piłkarzy tego zespołu, zawodnik został natychmiast przebadany przez klubowych lekarzy, po czym trafił do domu.


Udostępnij na Udostępnij na

Od razu po wynikach Christopher był poszukiwany przez zarząd klubu, co prawda nie rozprzestrzenił wirusa wśród kolegów z zespołu, ale dla bezpieczeństwa został wyłączony z treningów na okres siedmiu dni.

Bardzo dobrze, że Christopher szybko znalazł się w moim gabinecie! Nie ma niebezpieczeństwa dla reszty zespołu. Mimo mojej pewności każdy z zawodników otrzyma jeszcze szczepionkę, która zapobiegnie rozprzestrzenieniu się wirusa świńskiej grypy – przyznał lekarz niemieckiego klubu.

Schorch swoją karierę piłkarską rozpoczął w rezerwowej drużynie Herthy. Z czasem przebił się do pierwszej jedenastki swojego trenera, ale to nie trwało długo, ponieważ po rozegraniu kliku spotkań jego osobą zainteresował się hiszpański Real Madryt. Pełen nadziei bez zastanowienia złożył podpis pod kontraktem, który później zdegradował go do Castilli. Od tego sezonu Niemiec broni barw FC Koln.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze