Świeża krew w Cracovii


24 czerwca 2012 Świeża krew w Cracovii

Adam Marciniak i Krzysztof Danielewicz zostali pozyskani do Cracovii. Będą oni występować przy Kałuży od nowego sezonu.


Udostępnij na Udostępnij na

Adam Marciniak jest wychowankiem ŁKS-u Łódź. Na swoim koncie ma także występy w innych znanych klubach, takich jak Górnik Zabrze czy Śląsk Wrocław. Ma za sobą także występy w reprezentacji Polski do lat 21. Nominalna pozycja 23-latka to obrońca.

Adam Marciniak założy niedługo koszulkę w czerwone pasy
Adam Marciniak założy niedługo koszulkę w czerwone pasy (fot. Mikołaj Olszewski / iGol.pl)

Drugim z pozyskanych piłkarzy jest nieco młodszy, bo 20-letni, Krzysztof Danielewicz. Pomocnik grał już w juniorskich zespołach Parasola Wrocław oraz Zagłębia Lubin. Ostatnio występował w pierwszym zespole pierwszoligowego Ruchu Radzionków, z którym zajął 9. miejsce w sezonie 2011/2012.

– Bardzo cieszę się, że dołączyłem do Cracovii, choć trochę żałuję, że kluby nie doszły do porozumienia już podczas zimowego okienka transferowego. Chciałem pomóc drużynie w walce o utrzymanie, w które to utrzymanie głęboko wierzyłem w momencie podpisywania kontraktu z Cracovią. Nie udało się pomóc kolegom w ekstraklasie, tak jak nie udało się utrzymać. Liczę na to, że teraz moja gra przyczyni się do szybkiego powrotu do najwyższej klasy rozgrywkowej. Nie żałuję decyzji o przejściu do „Pasów”. Czasem należy zrobić jeden krok do tyłu, a za taki może ktoś odczytywać przejście do zespołu występującego w I lidze, żeby potem zrobić dwa kroki do przodu. Wierzę, że po awansie czekać nas będzie jeszcze wiele sukcesów – powiedział nowy nabytek Cracovii, Adam Marciniak.

Ten zawodnik będzie poważnym wzmocnieniem Cracovii. Uważa tak też wiceprezes krakowskiego klubu, Radomir Szaraniec: – Zarówno kibice, jak i dziennikarze zdążyli już przyzwyczaić się do myśli, że w nadchodzących rozgrywkach Adam Marciniak będzie zawodnikiem Cracovii. Bardzo zależało nam na tym, żeby zawodnik ten wzmocnił nas już w rundzie wiosennej sezonu 2011/2012, ale w tej sprawie nie udało się dojść do porozumienia z Górnikiem Zabrze. Obserwowaliśmy jednak wiosenne występy Adama i mogę powiedzieć, że wszyscy w klubie liczymy, że będzie on dla nas wielkim wzmocnieniem i mocnym punktem nowej Cracovii.

Krzysztof Danielewicz również nie ukrywa radości z powodu przejścia do Cracovii i pochlebnie wypowiada się na temat klubu: – Cieszę się, że jestem w Cracovii. Przyjąłem propozycję Pasów, bo tak jak już mówiłem, cała otoczka tego klubu, jego wielka historia i tradycja robią na mnie duże wrażenie. To było dla mnie coś wyjątkowego, że podpisywałem kontrakt z Cracovią w dniu 106. rocznicy powstania klubu. Bardzo podoba mi się także wizja zespołu nakreślona przez trenera Stawowego. Nie przeraża mnie duża konkurencja w środku pomocy, przeciwnie, uważam, że tak właśnie powinno być w dobrych klubach. Konkurencja mnie cieszy, ponieważ jest to dodatkowy bodziec do rozwoju i motywacja do jeszcze cięższej pracy na treningach.

Więcej o T-Mobile Ekstraklasie znajdziecie tutaj.

Komentarze
[email protected]ł (gość) - 10 lat temu

I tak nie awansują bez van der Bizena, odejdą też
Ntibazonkiza i Visznakows.

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze