Strootman kontuzjowany

Nowy zawodnik AS Roma, Kevin Strootman, doznał urazu kostki w sobotnim meczu towarzyskim swojej ekipy z Ternaną (2:1). Czeka go przerwa w grze.

23-latek zaprezentował się z bardzo dobrej strony w sobotnim sparingu. Zdobył nawet bramkę. Nie dotrwał jednak do końcowego gwizdka, bo w drugiej połowie doznał urazu kostki i musiał opuścić plac gry. Na razie nie wiadomo jednak, jak długo będzie pauzował i czy kontuzja rzeczywiście jest taka poważna. Strootman niebawem przejdzie badania, które określą jego stan zdrowia.

Opiekun „Giallorossich”, Rudi Garcia, liczy, że uraz Holendra nie jest poważny. – Cieszy wynik i gra zespołu, ale najgorsza informacja to kontuzja Kevina. Zobaczymy po badaniach, czy to poważna sprawa czy nie. Mam wielką nadzieję, że nie – powiedział po meczu Garcia. W ubiegłym sezonie Strootman rozegrał w barwach PSV 32 spotkania w Eredivisie, w których zdobył sześć bramek i zanotował dziesięć asyst. Do Romy trafił w obecnym oknie transferowym.