Starszy Pan przejmie AS Romę?


7 kwietnia 2008 Starszy Pan przejmie AS Romę?

W ostatnich miesiącach na Półwyspie Apenińskim pojawiła się plotka, jakoby anonimowy miliarder miał przejąć słynny włoski klub piłkarski – AS Romę. Dzisiaj wiemy, że słynna na całą Italię historia nie jest bynajmniej wyssana z palca, gdyż znalazła swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Jest, bowiem ktoś, kto w niedługim czasie prawdopodobnie przejmie akcje stołecznego klubu. Ten „ktoś” jest miliarderem mieszkającym w Stanach Zjednoczonych, nazywa się George Soros i ma za sobą… 78 wiosen.


Udostępnij na Udostępnij na

Czy Roma znajdzie się w rękach podstarzałego finansisty?
Czy Roma znajdzie się w rękach podstarzałego finansisty? (fot. sweetness-light.com)

Podstarzały biznesmen, działacz, filantrop i przede wszystkim miliarder jeszcze na dobre nie przejął pakietu własnościowego włoskiego giganta, a już zdążył nieco zdenerwować krewkich, miejscowych kibiców. Sympatycy „Giallorossich” po pierwsze nie wyobrażają sobie amerykańskiego bogacza w roli przyszłego właściciela ich ukochanego klubu. Tifosi Romy są zaniepokojeni tym faktem i mają pewne obawy odnośnie przyszłości zespołu ze Stadio Olimpico.

Drugim aspektem, który nie umknął uwadze rzymskich fanów jest ostatnia wypowiedź Sorosa odnośnie kapitana miejscowego zespołu – Francesco Tottiego. Oburzenie kibiców w tym przypadku jest bardzo dziwne, bowiem nic złego o popularnym „Il capitano” z ust miliardera nie padło, a wręcz przeciwnie – Totti jest po prostu fenomenalny. Bardzo go lubię – miał powiedzieć Amerykanin. Sympatycy „Żółto-czerwonych” są zdania, że przyszły właściciel nie dość, że im się podlizuje to na dodatek nie zna się na futbolu. Na domiar złego po prostu mu nie ufają, czego dowodem są już głośne sprzeciwy z ich strony.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze