Stano: Chwała dla chłopaków z defensywy


28 kwietnia 2012 Stano: Chwała dla chłopaków z defensywy

Pojedynek Korony z Bełchatowem był popisem Pavola Stano, który wyjątkowo wystąpił w roli napastnika. Nominalny obrońca strzelił dwie bramki i tym samym przesądził o losach spotkania. Po meczu chwalił jednak swoich kolegów z drużyny, szczególnie za dobrą postawę w defensywie.


Udostępnij na Udostępnij na

Pavol Stano:Mam ogromne powody do radości. Z perspektywy całego sezonu już sprawiliśmy sporą niespodziankę. Wielkie podziękowania i chwała należą się chłopakom za bardzo dobrą grę w defensywie przy takiej pogodzie. Aura była przeciwko wszystkim, a trzeba było się dziś sporo nabiegać. Czy w następnym meczu też zagram w ataku? To już pytanie do trenera, on będzie podejmował decyzję. W czwartek czeka nas starcie z bardzo trudnym przeciwnikiem. Najpierw trzeba je wygrać, a później będzie można mówić o wyższych celach. Cały czas musimy podchodzić do tego wszystkiego ze spokojem.

Pavol Stano wyprowadza atak
Pavol Stano wyprowadza atak (fot. Mateusz Pietrasiewicz / iGol.pl)

Bartłomiej Michalski:Nie spodziewałem się, że tak szybko dostanę szansę gry w ekstraklasie. Dopiero od niedawna trenuję przecież z pierwszym zespołem Korony. Wszystko potoczyło się błyskawicznie, chociaż przy wyniku 2:0 pojawiały się w głowie myśli, że mogę dziś zadebiutować. Gra na takim poziomie jest czymś zupełnie innym od rozgrywek Młodej Ekstraklasy. Przed wejściem na boisko czułem sporo stresu, później emocje trochę się tonowały, a już w trakcie gry to wszystko do mnie dotarło i starałem się funkcjonować na pełnych obrotach.

Paweł Golański:Bardzo cieszymy się z tych trzech punktów. Sami widzieliście, że aura była nie do gry w piłkę, ale raczej łowienia ryb i grillowania… A tak na poważnie: zdawaliśmy sobie sprawę, że ten mecz da odpowiedź, czy będziemy walczyć o puchary czy już jest raczej pozamiatane. Zdobyliśmy trzy punkty, tak więc wciąż liczymy się w walce o najwyższe cele. Taktyka została przygotowana z myślą o Pavolu, co doskonale zdało egzamin. Strzelił dwie bramki, mógł dołożyć trzecią, a my zyskaliśmy kolejnego bardzo dobrego napastnika w zespole.

Pełna relacja z meczu GKS Bełchatów – Korona Kielce dostępna jest pod tym linkiem: Dwa gole Stano, trzy punkty Korony

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze