Smuda: Śląsk mnie zszokował


2 sierpnia 2013 Smuda: Śląsk mnie zszokował

Już w najbliższą niedzielę Wisła Kraków podejmie na wyjeździe ekipę Śląska Wrocław. Dziś odbyła się konferencja prasowa, na której trener Franciszek Smuda odpowiadał na pytania dziennikarzy.


Udostępnij na Udostępnij na

Oglądałem wczorajszy mecz Śląska z Club Brugge i byłem zaszokowany „in plus” jego postawą. Rozegrał świetne spotkanie, dawno nie widziałem, żeby tak grał w piłkę. Mógł zwyciężyć nawet 3:0 – podsumował wczorajsze pucharowe zwycięstwo niedzielnego rywala trener Smuda.

Franciszek Smuda
Franciszek Smuda (fot. Grzegorz Rutkowski / iGol.pl)

Zapytany o to, czy uważa, że trener Levy odpuści ligowe spotkanie z Wisłą, Smuda odpowiedział: – Kiedy ja grałem i w pucharach, i w lidze, starałem się nigdy nie odpuszczać ligi. Myślę, że mecz z nami jest dla Śląska równie ważny. Lepiej jak zawodnik jest w regularnej grze, niż wtedy, kiedy raz gra, a raz nie. Ale to jest decyzja trenera Levy’ego.

W niedzielnym spotkaniu ze Śląskiem krakowianie prawdopodobnie zagrają bez Małeckiego i Sarkiego: – Wystawiamy tych, którzy dają z siebie wszystko i popełniają najmniej błędów. Patryk i Emmanuel rozegrali słabsze spotkanie w Kielcach, a my szukamy lepszego rozwiązania. Na pewno we Wrocławiu od początku zagra Paweł Brożek.

Franciszek Smuda wypowiedział się również na temat kolejnego reprezentacyjnego powołania dla Osmana Chaveza i jego obecnej formy: – Dla klubu to jest mordęga. Osman gra więcej w reprezentacji niż w klubie, ale takie są przepisy, nie możemy mu tego zabronić. Po jego powrocie do klubu nie mieliśmy jeszcze treningów fizycznych, ale na pewno robi on dobre wrażenie na boisku. Był w treningu i nie ma żadnych zaległości. Nie ma on jednak jeszcze pozwolenia na pracę, więc do Wrocławia z nami nie pojedzie.

Zawsze boję się meczów przyjaźniących się zespołów. Człowiek nigdy nie był rozliczany z porażek w takich meczach. „Tak musi być, bo jesteśmy w przyjaźni”. Myślę, że w niedzielę nie będzie przyjaźni, postaramy się wygrać tak jak w Kielcach. Trzeba jechać i walczyć o zwycięstwo.

Spotkanie Wisły Kraków ze Śląskiem Wrocław zostało zaplanowane na najbliższą niedzielę, początek o godzinie 18:00.

Komentarze
~cocojumbo (gość) - 7 lat temu

A co ma wspólnego Osman Chavez z pozwoleniem na
pracę???
Czyżby wymagane jest takie pozwolenie dla każdego z
miast w Polsce?
Litości!!! On już gra któryś sezon!

Odpowiedz
~Mesut Özil_10 (gość) - 7 lat temu

Lubie turkow i kebaby.
Jak zawsze ide po kebab to ich zagaduje bo lubie z
nimi pogadac maja taki fajny akcent

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze