Smuda: Dziękuję kibicom


23 września 2013 Smuda: Dziękuję kibicom

Trzy dni po zremisowanych derbach Krakowa Wisła na własnym terenie podejmie Lechię Gdańsk. Przed meczem przyjaźni na pytania dziennikarzy odpowiadał trener Franciszek Smuda.


Udostępnij na Udostępnij na

Na początku trener zabrał głos w sprawie kontuzji Marko Jovanovicia: – Z tego, co lekarz przekazał mi wczoraj wieczorem, przez około cztery do pięciu tygodni Jovanović nie będzie mógł uczestniczyć w treningach. Żałuję, bo ten skład obrony bardzo dobrze funkcjonował, niestety kontuzja spowodowała, że Marko nie będzie mógł uczestniczyć w następnych spotkaniach.

Trener reprezentacji Polski - Franciszek Smuda - podczas pomeczowej konferencji prasowej
Trener reprezentacji Polski – Franciszek Smuda – podczas pomeczowej konferencji prasowej (fot. Mikołąj Olszewski / iGol.pl)

Trener Smuda zdradził też plany dotyczące zestawienia składu na mecz z Lechią: – Zdecyduję się na wariant pewniejszy, ustawianie Burligi na drugiej stronie do niczego dobrego nie doprowadzi. Kupiliśmy Donalda jako obrońcę i trzeba go rzucić na wodę, niech płynie. Skoro z Włochami czy Hiszpanią grał na lewej obronie, z Lechią też powinien sobie poradzić. Nie mam też co ukrywać, że na środku obrony zagra Osman Chavez, a Michał Nalepa na defensywnym pomocniku.

Zapytany o analizę sobotniego meczu z Cracovią, trener stwierdził: – Analizę derbów przeprowadziłem już w nocy po derbach, a nawet po meczu z Jagiellonią, bo to był taki sam mecz. W przerwie była pełna mobilizacja, a po wyjściu na murawę zupełnie coś innego. Więcej było tam gry psychologicznej niż piłkarskiej. Chciałbym też podziękować kibicom, którzy nie odpalili rac i zaoszczędzili przykrości klubowi.

– Grając w ekstraklasie, chcąc mieć dobre wyniki, drużyna musi podołać agresji, a u nas w zespole jest kilku zawodników, którzy, kiedy przeciwnik gra agresywniej, nie radzą sobie z tym. Wolimy przeciwnika, który gra w piłkę – zakończył Smuda.

Spotkanie z Lechią Gdańsk w ramach 9. kolejki rozegrane zostanie już jutro o godzinie 20:30 na stadionie przy ulicy Reymonta 22.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze