Słucki: Honda udowodnił klasę

20 sierpnia 2011 Słucki: Honda udowodnił klasę

W meczu 21. kolejki rosyjskiej Premier Ligi CSKA Moskwa pokonał Tom Tomsk 3:0. Po meczu trener Leonid Słucki komplementował swoich graczy. Ciepłe słowa skierował głównie pod adresem Keisuke Hondy, który, według niego, udowodnił swoją klasę.

Honda
Honda (fot. as.com)

Momenty bramkowe zaczęliśmy stwarzać od pierwszych minut, lecz mieliśmy problem z ich wykorzystywaniem. Potem atakowaliśmy zagęszczoną środkową strefą boiska, co nie było dobrym rozwiązaniem. Po przerwie przesunęliśmy ciężar gry na skrzydła i to przyniosło to skutek. Strzeliliśmy dwa gole po uderzeniach z rogów pola karnego i stwarzaliśmy okazje po podaniach z flanek. Dlaczego posadziłem Hondę na ławce, a nie dałem mu grać od początku? On nie zaprezentował się okazale w spotkaniach z Zenitem i Rubinem. Natomiast Dzagojew pokazał się z zupełnie innej strony i w Kazaniu strzelił ważnego gola. Lecz dzisiaj Honda wszedł dobrze w mecz i udowodnił swoją wysoką klasę – powiedział Leonid Słucki.

Reprezentant Japonii i aktualny mistrz Azji w meczu z Tomem Tomsk po raz 17. przywdział koszulkę CSKA Moskwa. Pokonując Siergieja Piesjakowa, na listę strzelców wpisał się po raz siódmy w sezonie.