Skromna wygrana Tereka

17 marca 2012 Skromna wygrana Tereka

Terek Grozny, w składzie którego znaleźli się Marcin Komorowski i Maciej Rybus, pokonał na własnym boisku FK Rostów nad Donem 1:0 (0:0). Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 48. minucie Szamil Asildarow.

Mecz toczył się w leniwym tempie, a ciekawe akcje obu drużyn można było policzyć na palcach jednej ręki. Gospodarze po raz pierwszy zagrozili bramce strzeżonej przez Stipe Pletikosę w 8. minucie. Mocnym strzałem zza pola karnego popisał się Dmitrij Jatczenko, lecz piłka w niewielkiej odległości minęła słupek.

Podopieczni Stanisława Czerczesowa znów zdobyli komplet punktów
Podopieczni Stanisława Czerczesowa znów zdobyli komplet punktów (fot. sovsport.ru)

Na kolejną podbramkową sytuację Tereka trzeba było czekać aż 20 minut. Lewą stroną boiska przedarł się Maciej Rybus i dośrodkował w pole karne Rostowa. Szamil Asildarow minął się jednak z podaniem Polaka. Chwilę później ten sam zawodnik zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i obrońcy rywala zdołali odebrać mu piłkę. Była to ostatnia warta odnotowania akcja w pierwszej części spotkania.

Po przerwie widowisko na krótko nabrało kolorytu. W 48. minucie dobrą akcję przeprowadził Igor Lebiedienko. Były gracz Rubina Kazań posłał precyzyjne podanie w „szesnastkę” gości, a Asildarow wyprzedził Isaaca Okoronkwo i mocnym strzałem przy słupku otworzył wynik spotkania. To ósme trafienie najskuteczniejszego gracza Tereka w tym sezonie ligowym.

Gracze z Czeczenii mogli stracić prowadzenie już 180 sekund później. Roman Adamow przeprowadził indywidualną akcję i niewiele brakło, by jego strzał wylądował w bramce Jarosława Godzjura. Piłka trafiła jednak w boczną siatkę.

Pod drugą bramką zdecydowanie najgroźniejszy był strzelec gola, Asildarow. Napastnik Tereka nie poprawił jednak swojego dorobku strzeleckiego, gdyż najpierw niecelnie główkował, a następnie przegrał pojedynek sam na sam z Pletikosą.

Ostatecznie podopieczni Stanisława Czerczesowa dowieźli skromne prowadzenie już do końca spotkania i po raz trzeci tej wiosny zainkasowali komplet punktów.