Skarb kibica ekstraklasy: Cracovia


Czy popularne "Pasy" dadzą radę znaleźć się w grupie mistrzowskiej?

7 lutego 2019 Skarb kibica ekstraklasy: Cracovia

Podopieczni Michała Probierza przed rozpoczęciem rundy wiosennej ekstraklasy zajmują tę samą lokatę co rok temu, gdy sezon się kończył. Linia dzieląca grupę mistrzowską od spadkowej jest dla "Pasów" ostatnio nieprzekraczalna. Czy teraz krakowianie dadzą radę uplasować się wyżej? 


Udostępnij na Udostępnij na

Przygotowania

Cracovia swoje przygotowania zaczęła od sparingów z Hutnikiem Kraków i Stalą Mielec. Następnie cały sztab wraz z drużyną wyjechał do Turcji, gdzie w miejscowości Belek przygotowywali się do rozpoczęcia rundy wiosennej. Oprócz licznych treningów „Pasy” zagrały cztery kolejne mecze kontrolne. Sparingpartnerami drużyny Michała Probierza byli Achmat Grozny, Partizan Belgrad, Vejle BK oraz Proleter Nowy Sad.

Ostateczny rezultat wszystkich spotkań to dwa remisy, jedno zwycięstwo i porażka. Szkoleniowiec krakowskiego klubu może być zadowolony z przebiegu przygotowań. Jego zespół przez wszystkie testy przeszedł przyzwoicie. Piłkarze nie odstawali od naprawdę wymagających przeciwników, a wyniki są zadowalające. To może cieszyć kibiców i zarazem napawać optymizmem przed najbliższym spotkaniem z Piastem Gliwice.

Transfery

Z Krakowem tej zimy pożegnał się napastnik Sierdier Sierdierow i bramkarz Maciej Gostomski. Drużynę „Pasów” zasilił natomiast Bojan Čečarić, który wcześniej był zawodnikiem Spartaku Subotica, oraz Sergiu Hanca występujący dotychczas w barwach Dinamo Bukareszt. Do ekipy Michała Probierza dołączyło także kilku juniorów. Są nimi Mateusz Pieńczak, Adam Wilk i Michał Zięba.

Atut

Atutem Cracovii w rundzie wiosennej będzie na pewno kolejny krok zrobiony w kierunku przebudowy drużyny. Zupełnie nowy projekt tworzony przez Michała Probierza zaczął wchodzić w życie od letniego okienka transferowego. Wówczas do Krakowa trafiło aż 11 zawodników. Szansę na grę w podstawowej jedenastce mają również juniorzy, których trener przeniósł do seniorskiej kadry w celu zwiększenia rywalizacji na treningach.

Niewiadoma

Największą niewiadomą są najbliższe spotkania Cracovii. Choć wyniki przed przerwą zimową były naprawdę bardzo dobre, to trzeba pamiętać o ciągłej przebudowie krakowskiego zespołu. Nie ma zawodnika, który na stałe posiada miejsce w pierwszym składzie. Niepewnością są także nowe transfery „Pasów”, bowiem w przeszłości kilkukrotnie zdarzało się, że te po prostu były nietrafione. Mimo to Janusz Filipiak, czyli prezes i zarazem właściciel klubu, w pełni ufa wizji trenera na nową Cracovię.

 

Trzy rzeczy, które wydarzą się w rundzie wiosennej

 

1. Cracovii uda się przynajmniej zremisować w derbach Krakowa

Jeżeli Wisła Kraków będzie tak samo mocna w praktyce jak w teorii, to drużyna Michała Probierza spróbuje wywalczyć w derbach przynajmiej remis.

2. Pierwsze dobre transfery

Przez dłuższy czas piłkarze trafiający na stadion przy ulicy Józefa Kałuży zawodzili. Teraz się to zmieni za sprawą dobrej dyspozycji takich zawodników jak Bojan Čečarić i Sergiu Hanca.

3. „Pasy” ponownie zawitają w grupie mistrzowskiej

Za sprawą tak dobrej gry jak przed przerwą zimową Cracovii uda się dogonić w tabeli między innymi Wisłę Kraków i Koronę Kielce, co finalnie sprawi, że podopieczni trenera Probierza znajdą dla siebie miejsce w grupie mistrzowskiej.

Ciekawostka

Michał Probierz oprócz bycia trenerem od niedawna pełni także funkcję wiceprezesa „Pasów” do spraw sportowych. Jest to jedyny taki przypadek w Polsce, by szkoleniowiec był jednocześnie członkiem zarządu klubu.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze
Newsletter piłkarski