Santi: Ronaldo był szpikowany sterydami!


16 lutego 2008 Santi: Ronaldo był szpikowany sterydami!

Brazylijski doktor został zwolniony z CBF po tym jak ujawnił powody, które według niego przyczyniły się do tak ciężkich kontuzji napastnika. "Ronaldo był szpikowany sterydami podczas gry w PSV Eindhoven" - twierdzi.


Udostępnij na Udostępnij na

„El Fenomeno” – bo tak wołają na brazylijczyka koledzy, może zakończyć swoją karierę po bolesnej kontuzji kolana jaką załapał w środe wieczorem. To już trzeci raz gdy zawodnik zmaga się z tak poważną kontuzją, a jego kariera staje pod wielkim znakiem zapytania.

Ronaldo i doping?

Czy zobaczymy jeszcze ten wyjątkowy uśmiech brazylijskiej gwiazdy na boisku?
Czy zobaczymy jeszcze ten wyjątkowy uśmiech brazylijskiej gwiazdy na boisku? (fot. faith4ever.boogytalk.com)

„Ronaldo jest oblegany przez tak wiele kontuzji dlatego, że gdy dołączył do PSV Eindhoven w 1994 roku jako 17. latek był regularnie szpikowany sterydami po to by wzmocnić jego psychikę i osobowość.” – mówi Bernardo Santi

„Rozmawiałem z kolegami w Holandii, którzy znają ludzi z PSV” – mówi dla Daily Folha de Sao Paulo.

„Lekarze z Holandii podawali nietypowe środki Ronaldo, który był bardzo szczupły. Środki te zawierały jakieś substancje anaboliczne, które powodowały, że stawał się mocniejszy i rósł.”

Santi nie wątpi, że to właśnie te „leki” były i są powodem kontuzji brazylijskiego napastnika.

„To są właśnie konsekwencje jakie niosło za sobą branie tych środków, poza tym, że mięśnie były przygotowane by rosnąć” – dodaje.

Socrates na temat Brazylijczyka.

Brazylijska legenda, Socrates, który aktualnie jest wysoko wykształconym doktorem medycyny, stwierdził, iż problemy Ronaldo to rezultat brania „używek” we wczesnym
etapie jego kariery.

„To było do przewidzenia” – dodaje.

„Mamy tu różnice między kontuzją kolana a masą mięśniową Ronaldo. Wszyscy widzieliśmy jak tył i zmagał się z nadwagą już na starcie swej kariery. To też spowodowało odwieczny problem z kolanem.”

Santi zwolniony

Gdy komentarze Bernardi Santiego ujrzały światło dzienne, Santi został zwolniony przez CBF, które uznało jego słowa za zbędne i użyte w nieodpowiednim czasie zwłaszcza, że Ronaldo zmaga się teraz z ciężką kontuzją.

Świat

Uraz Ronaldo i nietuzinkowa „otoczka” w okół jego osoby na pewno poruszy nie jedną łzę w oczach fanów gwiazdy futbolu. W tej chwili już wiadomo, że informacje na temat Ronaldo mocno wstrząsnęły półświatkiem futbolu.

Czy Ronaldo powróci na boisko? …

Ile prawdy jest w historii o używkach? …

Komentarze
~asap (gość) - 16 lat temu

zawiodłem się na nim

Odpowiedz
~FrZ321 (gość) - 15 lat temu

Ronaldo był i jest najlepszy.Tymi "środkami"
faszeruje się wielu piłkarzy to nic innego jak
odżywki anaboliczne mające pomóc organizmu rosnąć

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze