Rumak o meczu z Honka Espoo


24 lipca 2013 Rumak o meczu z Honka Espoo

Dziś na stadionie przy ulicy Bułgarskiej sporo się działo. Lech zaprezentował nowego-starego zawodnika – Dimitrije Injaca – a później podczas konferencji prasowej cierpliwie i wyczerpująco na pytania dziennikarzy odpowiadał trener Mariusz Rumak.


Udostępnij na Udostępnij na

Mariusz Rumak
Mariusz Rumak (fot. Hanna Urbaniak / iGol.pl)

O tym, co o powrocie Serba mówił szkoleniowiec „Kolejorza”, pisaliśmy w tym miejscu.

Środowa konferencja prasowa poświęcona była w dużej mierze najbliższemu rywalowi Lecha, czyli drużynie FC Honka Espoo, oraz trudnej sytuacji kadrowej poznańskiej drużyny. Mimo że lechitom do awansu wystarczy remis, to chcą pokazać się z dobrej strony i wygrać to spotkanie.

Klasyk futbolu powiedział, że dopóki piłka w grze, to wszystko jest jeszcze możliwe. Honka jest w bardzo trudnej sytuacji, bo trochę tych bramek musi nam strzelić. Nie będziemy jednak oglądać się na innych, tylko skupiamy się na swojej grze. W Poznaniu nie wolno kalkulować, trzeba wygrywać – mówił Rumak.

Trener poznaniaków ma do dyspozycji 18 zawodników. Nadal zagrać nie mogą: Karol Linetty, Luis Henriquez, Barry Douglas i Rafał Murawski. Najgorzej wygląda stan zdrowia kapitana „Kolejorza”. Popularny „Muraś” nie pojawi się na boisku jeszcze przez miesiąc. Nie wiadomo, ile czasu zajmie mu dojście do pełnej formy.

Na szczęście do składu wraca Tomasz Kędziora, a drobne urazy, na które po meczu z Ruchem narzekali Kotorowski, Arboleda i Wołąkiewicz, okazały się niegroźne.
 

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze