RSL: Grasshopper mistrzem jesieni

Za nami półmetek rozgrywek o mistrzostwo Szwajcarii. Po 18 kolejkach liderem Raiffeisen Super League jest Grasshopper Zurich, który ma cztery punkty przewagi nad FC Basel i FC St. Gallen. I to właśnie pojedynek tych drużyn był najciekawszym meczem ostatniej kolejki rundy jesiennej.

FC Basel – FC St. Gallen

Pojedynek czwartej i drugiej drużyny RSL miał przynieść odpowiedź na pytanie, która z nich zbliży się do prowadzącego Grasshopperu. O wyniku meczu zadecydował jeden gol. Ale po kolei. Pierwsza połowa na stadionie w Bazylei przebiegała pod dyktando gospodarzy. Mieli więcej z gry, ale nic z tego nie wynikało. Piłkarze Murata Yakina nie potrafili zagrozić bramce Lopara. Druga połowa zaczęła się podobnie. Dopiero w 67. minucie piłka wpadła do siatki. Streller przedzierał się w polu karnym i w starciu ze stoperem FC St. Gallen upadł na murawę. Sędzia tego spotkania podyktował rzut karny, który został wykorzystany przez samego poszkodowanego. Na cztery minuty przed końcem meczu w sytuacji sam na sam znalazł się Fabian Frei, ale znakomitą interwencją popisał się bramkarz gości. Swoją sytuację na wyrównanie mieli jeszcze piłkarze wicelidera, jednak zabrakło im zimnej krwi w 90. minucie. To zwycięstwo pozwoliło przesunąć się drużynie FCB na drugą lokatę w tabeli, co daje to dobrą pozycję wyjściową przed rundą rewanżową.

Grasshopper Zurich – FC Zurich

Podobny przebieg miały derby Zurychu. O wyniku meczu również zadecydowała jedna bramka, która została strzelona też po rzucie karnym. W 21. minucie w polu karnym Djimsiti nieprzepisowo zatrzymywał Ben Khalife, a sędzia nie miał wątpliwości przy dyktowaniu „jedenastki”. Pewnym egzekutorem rzutu karnego był Izet Hajrović. Goście próbowali odrobić straty, ale ani strzał Gavranovicia z 45. minuty, ani Jahovicia z 79. minuty nie znalazł drogi do bramki Burkiego. Po tym zwycięstwie Grasshopper umocnił się na fotelu lidera i tam właśnie spędzi przerwę zimową.

28 listopada rozegrano zaległy mecz z 14. kolejki pomiędzy Young Boys a FC Luzern. Gospodarze nie dali szans drużynie prowadzonej przez Ryszarda Komornickiego i pewnie wygrali 3:1. Runda rewanżowa rozpocznie się 10 lutego 2013 roku.