RPP: Emocje w Krakowie, bez niespodzianki w Lubinie

Dzisiejsze mecze rewanżowe 1/4 Remes Pucharu Polski wyłoniły pierwszych półfinalistów. Polonia Warszawa po zaciętym pojedynku wyeliminowała Cracovię i w walce o finał zmierzy się z Ruchem Chorzów, który w drugim spotkaniu pokonał Zagłębie Lubin.

W pierwszym pojedynku ćwierćfinałowym Polonia wygrała 1:0. Zwycięstwo nie przyszło jednak łatwo i zostało okupione ofiarnością „Czarnych Koszul”. Team ze stolicy jechał do Krakowa pełen obaw, gdyż Cracovia w tej rundzie  należy do grona zespołów nieobliczalnych. Od początku przewagę uzyskali Poloniści i dominację na boisku udokumentowali zdobyciem gola już w szóstej minucie. Na listę strzelców wpisał się Ivanowski.  Trzy kwadranse później Cracovia wyrównała. Z rzutu wolnego uderzał Paweł Nowak, tor lotu piłki zmienił Mierzejewski i to jemu trzeba przyznać autorstwo tej bramki. Siedem minut później Polonia wyszła na prowadzenie za sprawą Łukasza Piątka. „Pasy”, mimo niewielkiej szansy na awans, rzuciły się do odrabiania strat. Na efekty kibice czekali kilkanaście minut. Moskała wykorzystał świetne podanie Pawlusińskiego w pole karne i wślizgiem wpakował piłkę do siatki. Do ostatniego gwizdka, mimo usilnych starań Cracovii, rezultat nie uległ zmianie i z gry w półfinale mogła się cieszyć Polonia.

Konfrontacja Ruchu Chorzów z Zagłębiem nie przyniosła tylu emocji, ponieważ „Niebiescy” do Lubina jechali z trzybramkową zaliczką. Pierwsza połowa nie pozostawiła złudzeń, komu należy się miejsce w półfinale. Ruch przez całą pierwszą połowę kontrolował przebieg gry, nie pozwalając „Miedziowym” na rozwinięcie skrzydeł. W ósmej minucie błąd defensywy Lubinian bezlitośnie wykorzystał Pavol Balaż otwierając wynik na korzyść Ruchu. Nie satysfakcjonowało to podopiecznych Bogusława Pietrzaka, którzy zaatakowali z większą determinacją. Kolejnego gola strzelił Marcin Nowacki. Przy tej akcji należałoby pochwalić Wojciecha Grzyba, który popisał się naprawdę ładną asystą. Rywale odpowiedzieli w 70. min. Kontaktową bramkę zdobył Damian Piotrowski. To wszystko, na co było dziś stać Zagłębie Lubin. W 1/2 rozgrywek zobaczymy Ruch Chorzów, który zapowiada dołożenie wszelkich starań do zdobycia Remes Pucharu Polski.