Roszady w ofensywie Juventusu


28 marca 2014 Roszady w ofensywie Juventusu

Według doniesień włoskich mediów odejście Fabio Quagliarelli oraz Mirko Vucinicia z Juventusu jest już przesądzone. Z klubem może się pożegnać również Sebastian Giovinco, jeśli pojawi się odpowiedna oferta.


Udostępnij na Udostępnij na

Coraz rzadziej na boisko wybiega Fabio Quagliarella, który wraz z przybyciem do Juventusu Pablo Osvaldo stracił na swojej wartości w zespole. Włodarze turyńskiego klubu nie zdecydowali się nawet na zgłoszenie 31-letniego piłkarza do rozgrywek Ligi Europy. Napastnik najprawdopodobniej przejdzie podczas letniego okienka transferowego do Lazio Rzym.

Fabio Quagliarella, Juventus Turyn
Fabio Quagliarella, Juventus Turyn (fot. Calciomercato.com)

Ze „Starą Damą” będzie musiał się również pożegnać Mirko Vucinić, który już w styczniu był o krok od odejścia z klubu. Miał wtedy przejść do Interu Mediolan, w ramach wymiany za Freddy’ego Guarina. Ostatecznie mediolańczycy zerwali jednak negocjacje i nie doszło do transferu, co podłamało piłkarza. Następnie Czarnogórzec doznał kontuzji, ale nawet po jej wyleczeniu nie dostał szansy na grę przy niezawodnym duecie Llorente – Tevez.

Możliwe jest również odejście Sebastiana Giovinco. Wychowanek Juventusu nie spełnił wielkich oczekiwań klubu i może odejść z powrotem do Parmy, w której przed dwoma laty prezentował wyśmienitą formę. Włodarze „Starej Damy” mają w planach wymienienie jego karty zawodniczej na Gabriela Palettę. W klubie pozostanie najprawdopodobniej Pablo Osvaldo, którego włoski klub chce wykupić z Southamptonu.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze