Roma znów liderem


AS Roma pokonała na wyjeździe Parmę i wskoczyła na fotel lidera. Rzymianie będą zajmować najwyższą lokatę przynajmniej do zakończenia meczu Inter – Lazio.


Udostępnij na Udostępnij na

Już w pierwszych minutach spotkania Valeri Bojinov o mało nie zdobył gola. W 5. minucie odpowiedziała Roma. Podanie od De Rossiego wykorzystał Totti i ładnym lobem pokonał bramkarza gospodarzy. Okazję do wyrównania miał Jonathan Biabiany, jednak jego strzał został obroniony przez Julio Sergio. Parma odpowiedziała strzałem głową w boczną siatkę, którego autorem był Luca Antonelli. Wynik do przerwy nie uległ zmianie i goście prowadzili na Stadio Ennio Tardini 0:1.

W drugiej połowie Parma rzuciła się do odrabiania strat. Gospodarze raz po raz marnowali dogodne sytuacje. Bardzo groźnie było w 67.minucie, kiedy to Davide Lanzafame uderzył w poprzeczkę. Roma spokojnie czekała na swoją szansę do podwyższenia prowadzenia. W 75. minucie Totti dośrodkował na długi słupek, gdzie znajdował się Taddei. Brazylijczyk nie zmarnował szansy i strzałem głową pokonał Mirante. W 81. minucie bramkę kontaktową zdobył Lanzafame. Asystował przy niej Biabiany, który skierował piłkę wprost na głowę Włocha, a ten dopełnił formalności i pokonał Julio Sergio. W ostatnich minutach Julio Baptista miał okazję na ponowne podwyższenie prowadzenia, jednak jego strzał obronił Mirante. Po ostatnim gwizdku sędziego, wynik na tablicy świetlnej wskazywał 1:2.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze