Roma w pogoni za Interem, Fiorentina broni czwartej lokaty.


19 kwietnia 2008 Roma w pogoni za Interem, Fiorentina broni czwartej lokaty.

W sobotę 19 kwietnia rozegrane zostaną pierwsze dwa spotkania 34 kolejki Serie A. Do zakończenia sezonu pozostało zaledwie 6 rund i  wkrótce możemy poznać nowego Mistrza Włoch , skład drużyn reprezentujących Italię w europejskich pucharach, oraz grono spadkowiczów.


Udostępnij na Udostępnij na

Roma – Livorno    

na zdjęciu kibice Livorno, oni wierzą w to, że nawet punkt wywieziony z Rzymu pozwoli myśleć o szansie na utrzymanie w lidze.
na zdjęciu kibice Livorno, oni wierzą w to, że nawet punkt wywieziony z Rzymu pozwoli myśleć o szansie na utrzymanie w lidze. (fot. http://www.histmag.org/archiwalia/mag51/images/livorno.jpg)

Wieczorem o godz. 18:00 rozegrane zostanie pierwsze spotkanie 34 kolejki Serie A. Druga w tabeli Roma podejmować będzie outsidera z Livorno. Faworytem w tej konfrontacji bezsprzecznie są gospodarze, którzy w dalszym ciągu mają szansę na dogonienie Interu i wywalczenie Mistrzostwa Włoch. Na Stadio Olimpico w obecnym sezonie wygrał tylko Inter, zaledwie dwa razy mieliśmy do czynienia z podziałem punktów. Rzymianie u siebie to prawdziwi gladiatorzy, więc gości czeka porządne lanie. Warto zaznaczyć, że podczas trzech ostatnich spotkań tych zespołów w stolicy, Roma wygrała wszystkie i to przynajmniej różnicą dwóch bramek.

Mój typ: 3:0

Fiorentina – Palermo  

W drugim sobotnim meczu aspirująca do gry w Champions Leauge Fiorentina zmierzy się z pewnym ligowego bytu Palermo. Piłkarze z Florencji jeśli chcą utrzymać korzystną czwartą lokatę muszą pokonać gości z Sycylii. Na własnym terenie Viola to jedna z najlepszych ekip, w szesnastu meczach odnieśli aż 10 zwycięstw. Palermo na wyjazdach nie jest tak groźne jak przed własną publicznością. Większą motywację z pewnością będą mieli gospodarze, którzy w przypadku zwycięstwa przybliżą się do udziału w przyszłorocznej edycji piłkarskiej Ligi Mistrzów. W dotychczasowej historii spotkań Fiorentiny i Palermo na Stadio Artemio Franchi remisu jeszcze nie odnotowano, po dwa razy wygrywali zarówno jedni jak i drudzy, co ciekawe wygrywali na przemian, nawet ze statystyk wygląda na to, że teraz kolej piłkarzy Cesare Prandelliego.

Mój typ: 2:1

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze