Roma powoli się odradza

7 października 2012 Roma powoli się odradza

W meczu 7. kolejki Serie A AS Roma pokonała na własnym boisku Atalantę Bergamo 2:0, udanie rewanżując się za zeszłotygodniowy blamaż z Juventusem. Bramki strzelali Lamela w pierwszej i Bradley w drugiej połowie.

Po golu Erika Lameli AS Roma objęła prowadzenie
Po golu Erika Lameli AS Roma objęła prowadzenie (fot. Calciomercato.com)

Faworyzowana AS Roma bardzo dobrze zaczęła pierwszą połowę meczu. Kilka groźnych akcji wystarczyło, by obrońcy drużyny gości nie wiedzieli, co dzieje się dookoła. Tak dobrze grającej Romy nie widzieliśmy dawno. W 30. minucie gry bramkę strzelił Lamela, który był najlepszym zawodnikiem na boisku w pierwszej odsłonie pojedynku. Do przerwy było 1:0 dla „Giallorossich”, którzy rozgrywali naprawdę bardzo dobre zawody.

W drugiej części spotkania Roma również przeważała, chociaż Atalancie trzeba oddać to, że jej piłkarze walczyli o każdą piłkę. Zwykle o tej porze dnia mecze są nudne i powolne, jednak dziś goście z Bergamo naprawdę chcieli wygrać. Nie udało się, bo w 63. minucie bramkę na 2:0 strzelił Bradley. Roma wygrywa i udanie rewanżuje się za zeszłotygodniowy blamaż z Juventusem.