Reprezentacyjne popisy piłkarzy AC Milan

13 października 2008 Reprezentacyjne popisy piłkarzy AC Milan

Piłkarze AC Milan rozgrywali mecze kwalifikacyjne swoich reprezentacji do Mistrzostw Świata w Republice Południowej Afryki, które odbędą się w 2010 roku. Zawodnicy na boisku przebywali łącznie 430 minut i strzelili tyko jednego gola autorstwa Ricardo Kaki.

Kaka poprowadził Milan do pewnej wygranej z Regginą 5:1.
Kaka poprowadził Milan do pewnej wygranej z Regginą 5:1. (fot. gazzetta.it)

Najbardziej efektowne zwycięstwo w swojej strefie eliminacyjnej odnieśli reprezentanci popularnych „Canarinhios”, wśród których przez 70 minut występował Ricardo Kaka, strzelec jednej z 4 bramek dla swojej drużyny. Brazylijczycy obecnie zajmują 2. miejsce w swojej strefie eliminacyjnej.

Kolejnymi piłkarzami rozgrywającymi mecze kwalifikacyjne byli reprezentanci Włoch – Gennaro Ivan Gattuso i Daniele Bonera – grający przeciwko Bułgarii w Sofii. Podopieczni Marcelo Lippiego prowadzą w swojej grupie eliminacyjnej wyprzedzając Irlandczyków oraz najbliższego przeciwnika – Czarnogórę.

Innymi piłkarzami grającymi w swoich reprezentacjach byli czeski obrońca Marek Jankulovski (rozegrał 90 minut przeciwko rozgrywanym na Stadionie Śląskim spotkaniu przeciwko Polsce (1:2), oraz ukraiński napastnik Andriy Shevchenko (ale nie zdołał on pokonać bramkarza rywali i mecz przeciwko Chorwacji zakończył się bezbramkowym remisem).

Czy reprezentanci swoich krajów poprowadzą je do triumfów środowych spotkań, przekonamy się śledząc ich poczynania na boisku.