Remis Lecha w sparingu z Koroną

22 lutego 2009 Remis Lecha w sparingu z Koroną

W meczu sparingowym rozegranym na boisku we Wronkach Lech Poznań zremisował z pierwszoligową Koroną Kielce 1:1. Gola dla "Kolejorza" zdobył w 53. minucie Tomasz Bandrowski. Wyrównał w 84. minucie Ernest Konon.

Dla Lecha był to ostatni sprawdzian przed zaczynającą się już 26 lutego rundą wiosenną i czwartkowym rewanżem z Udinese. Poznaniacy wystawili do gry podobny skład jak w czwartkowym zremisowanym meczu pucharowym. Pierwsza bramka padła po indywidualnym rajdzie Tomasza Bandrowskiego, który płaskim strzałem nie dał szans Radosławowi Cierzniakowi na skuteczną interwencję.

Sławomir Peszko to największy pechowiec sparingu z Koroną
Sławomir Peszko to największy pechowiec sparingu z Koroną (fot. Hanna Urbaniak/iGol.pl)

Wyrównanie dał Koronie ładnym uderzeniem z woleja Ernest Konon, który pojawił się na boisku w drugiej połowie spotkania. Wcześniej okazję do wyrównania miał w 67. minucie Łukasz Cichos, jednakże jego strzał bez problemu wyłapał Krzysztof Kotorowski.

Największym pechowcem spotkania był Sławomir Peszko, który w starciu z bramkarzem Korony nabawił się kontuzji i przedwcześnie musiał opuścić boisko. Jego występ w rewanżowym meczu Puchar UEFA z Udinese stoi pod wielkim znakiem zapytania.

W Koronie po raz pierwszy wystąpił testowany bramkarz Radosław Janukiewicz – znany z występów w Śląsku Wrocław i do niedawna w Zagłębiu Lubin. Zawodnik ten próbował swoich sił w greckiej Skodzie Xanthi. Po nieudanych zagranicznych wojażach zdecydował się na powrót do Polski. O tym, czy zostanie w Koronie na dłużej, zdecydują najbliższe dni.

W najbliższy czwartek Lech wyjeżdża do Włoch na rewanż Pucharu UEFA, a w niedzielę 29 lutego zmierzy się na wyjeździe z PGE GKS-em Bełchatów. Korona natomiast będzie dalej szlifować formę na zgrupowaniu we Wronkach.

Lech Poznań – Korona Kielce 1:1 (0:0)
Bandrowski 53 – Konon 84

Lech: Turina (46. Kotorowski) – Kikut, Bosacki (46 Kucharski), Arboleda (46. Tanevski), Djurdevic (46. Henriquez) – Bandrowski, Injac (46. J. Wilk), Stilic (46. Golik), Murawski (46. Handzic), Cueto – Peszko (21. Białożyt)

Korona: Janukiewicz (46. Cierzniak) – Kuzera, Nawotczyński (46 Bednarek), Hernani, Szyndrowski – C. Wilk (60. Nowak), Kiełb (46. Łatka), Sobolewski (60. Kozubek), Michałek (46. Konon) – Edi (46. Zganiacz), Gawęcki (60. Cichos)