Reja: Możemy rzucić wyzwanie każdemu

W piątek rozegrany został hit inauguracji Serie A. Milan zremisował w nim z Lazio 2:2. Po meczu szkoleniowiec rzymian, Eduardo Reja, stwierdził, że jego piłkarze mogą rzucić wyzwanie każdemu.

Nie mogę wymagać niczego więcej od swojej drużyny. W pierwszych 30 minutach pokazaliśmy fantastyczny futbol. Po pierwszej połowie obniżyło się trochę tempo spotkania, ale obie strony atakowały. Kiedy przyjeżdża się grać z Milanem i stwarzasz tyle sytuacji podbramkowych, znaczy, że mecz zespołowi się udał. Wynik uważam za sprawiedliwy. Tym spotkaniem udowodniliśmy, że jesteśmy w stanie rzucić wyzwanie każdemu i możemy walczyć o wysoką pozycję w lidze. Potrzebujemy kilku meczów, by przekonać się, na co nas stać. Jeżeli będziemy grać jak przez pierwsze pół godziny z Milanem, możemy pokonać każdego – stwierdził Reja.

Po 21 minutach starcia z mistrzami Włoch klub z Wiecznego Miasta prowadził 2:0 po golach Djibrila Cisse i Miroslava Klose. Jeszcze przed przerwą do wyrównania doprowadzili Zlatan Ibrahimović i Antonio Cassano. W poprzednich rozgrywkach Lazio uplasowało się na piątym miejscu z dorobkiem 66 punktów.