Raport: Ligowi obcokrajowcy w meczach reprezentacji


9 września 2015 Raport: Ligowi obcokrajowcy w meczach reprezentacji

Przerwa w rozgrywkach ligowych nie dla wszystkich piłkarzy była jednoznaczna z możliwością udania się na krótki urlop. Do pierwszych reprezentacji swoich krajów zostało powołanych siedemnastu obcokrajowców występujących w polskiej ekstraklasie. Naszym ligowym stranierim przyszło rozegrać mecze w tak egzotycznych zakątkach świata jak Grenada czy Gambia.


Udostępnij na Udostępnij na

Najliczniejsza reprezentacja graczy z naszej rodzimej ligi, bo licząca po czterech zawodników, znalazła się w kadrach Łotyszy i Węgrów. Ci pierwsi sprawili niemałą niespodziankę, remisując w meczu eliminacji Euro 2016 z Turcją 1:1. Bramkę na wagę jednego punktu dla Łotyszy strzelił zawodnik 1-ligowej Miedzi Legnica, Valerijs Sabala. Pełne 90 minut w tym meczu zaliczyła trójka graczy z ekstraklasy: Deniss Rakels, Igors Tarasovs oraz Aleksandrs Fertovs. Kolejne spotkanie (z Czechami) w wykonaniu reprezentacji Łotwy zakończyło się porażką 1:2. Asystę przy bramce na 1:1 zaliczył Rakels. Okazję do strzelenia gola miał również Tarasovs, który w drugiej połowie oddał groźny strzał na czeską bramkę, jednak znakomitą paradą popisał się Petr Cech. Po tej porażce Łotysze mają jedynie iluzoryczne szanse na awans.

https://www.youtube.com/watch?v=NJF0oDSy9bU

Dużo lepiej wygląda sytuacja Madziarów, którzy zajmują obecnie trzecie miejsce w grupie F. Ich lokata mogła być jeszcze lepsza, ale nie udało im się wygrać ważnego meczu z Rumunią. W spotkaniu z ich odwiecznym rywalem od pierwszej minuty wystąpili Tomas Kadar oraz Nemanja Nikolić. Napastnik Legii nie pokazał jednak niczego wielkiego i został zmieniony w 70. minucie meczu. Spotkanie zakończyło się ostatecznie remisem 0:0, a więcej niż na stadionie działo się poza nim – po zakończeniu meczu węgierscy kibice starli się z przebywającymi w Budapeszcie imigrantami z Syrii. W drugim eliminacyjnym meczu Węgrzy zmierzyli się z liderem grupy, Irlandią Północną. Wynik spotkania otworzył w 74. minucie obrońca Wisły Karków, Richard Guzmics. Kiedy chwilę potem irlandzki obrońca Baird otrzymał czerwoną kartkę, wydawało się, że reprezentacja Węgier wywiezie z trudnego terenu niezwykle ważne trzy punkty. Jednak w doliczonym czasie gry Irlandczykom z Północy udało się wyrównać i Madziarzy musieli zadowolić się podziałem punktów.

W meczu dwóch bałtyckich krajów Estonia podejmowała Litwę. Jedynego gola w tym spotkaniu strzelił Konstantin Vassiljev z Jagiellonii, który mocnym strzałem pod poprzeczkę pokonał litewskiego bramkarza. W barwach Litwy zagrał także inny gracz białostockiego klubu – Fedor Cernych. W swoim drugim meczu Estończycy ulegli na wyjeździe Słowenii 0:1 (Vassiljev rozegrał cały mecz). Niespodziewany obrót miało spotkanie Litwy z San Marino, w którym wziął udział Cernych. Wszystko zaczęło się zgodnie z planem Litwinów – już w 7. minucie gry napastnik Jagiellonii pięknym strzałem z woleja otworzył wynik meczu. Jednak na początku drugiej połowy piłkarzom z San Marino udało się wyrównać. Przed kompromitacją piłkarze z Litwy uratowali się dopiero w doliczonym czasie gry – ostateczny wynik meczu to 2:1 dla Litwinów.

Kibice na Starym Kontynencie emocjonują się walką ich reprezentacji o awans do Euro 2016, a w strefie CONCACAF trwają już eliminacje do mistrzostw świata. Reprezentacja Haiti wraz Wilde’em-Donaldem Guerrierem w składzie wyeliminowała w dwumeczu Grenadę 6:1. Pomocnik Wisły został nawet wybrany na najlepszego piłkarza pierwszego, zakończonego wynikiem 3:1 dla Haitańczyków, spotkania. Guerrier rozegrał pełne 90 minut i zaliczył dwie asysty. Czarnoskóry skrzydłowy poprowadził Haiti do zwycięstwa także w meczu rewanżowym, który został rozegrany dziś w nocy polskiego czasu. Był on zdobywcą pierwszej z trzech strzelonych przez reprezentację Haiti bramek.

CRACOVIA KRAKÓW
Deniss Rakels (Łotwa) – 90 minut z Turcją (1:1) oraz 90 minut z Czechami (1:2)

JAGIELLONIA BIAŁYSTOK
Konstantin Vassiliev (Estonia) – 90 minut i gol z Litwą (1:0) oraz 90 minut ze Słowenią (0:1)
Fedor Cernych (Litwa) – 90 minut z Estonią (0:1) oraz 90 minut i gol z San Marino (2:1)
Igors Tarasovs (Łotwa) – 90 minut z Turcją (1:1) oraz 90 minut z Czechami (1:2)

KORONA KIELCE
Vladislavs Gabovs (Łotwa) – na ławce z Turcją (1:1) oraz 57 minut z Czechami (1:2)
Aleksandrs Fertovs (Łotwa) – 90 minut z Turcją (1:1) oraz 90 minut z Czechami (1:2)

LECH POZNAŃ
Paulus Arajuuri (Finlandia) – 90 minut z Grecją (1:0) oraz 90 minut z Wyspami Owczymi (1:0)
Kasper Hamalainen (Finlandia) – 45 minut z Grecją (1:0) oraz 1 minuta z Wyspami Owczymi (1:0)
Jasmin Burić (Bośnia i Hercegowina) – na ławce z Belgią (1:3) i Andorą (3:0)
Kebba Ceesay (Gambia) – 90 minut z Kamerunem (0:1)
Gergo Lovrencsics (Węgry) – na ławce z Rumunią (0:0) i Irlandią Płn. (1:1)
Tomas Kadar (Węgry) – 90 minut z Rumunią (0:0) oraz 90 minut z Irlandią Płn. (1:1)

LEGIA WARSZAWA
Ondrej Duda (Słowacja) – 29 minut z Hiszpanią (1:1) oraz na ławce z Ukrainą (0:0)
Nemanja Nikolić (Węgry) – 70 minut z Rumunią (0:0) oraz na ławce z Irlandią Płn. (1:1)

PODBESKIDZIE BIELSKO-BIAŁA
Emilijus Zubas (Litwa) – na ławce z Estonią (0:1) i San Marino (2:1)

WISŁA KRAKÓW
Richard Guzmics (Węgry) – 66 minut z Rumunią (0:0) oraz 90 minut i gol z Irlandią Płn. (1:1)
Wilde Donald Guerrier (Haiti) – 90 minut i dwie asysty z Granadą (3:1) oraz 90 minut i gol w meczu rewanżowym (3:0)

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze