Ranieri w Zenicie?


Po zwolnieniu Dicka Advocaata włodarze Zenitu wciąż poszukują jego następcy. Potrzebny jest im głównie trener ze znanym nazwiskiem. Wiele wskazuje na to, że ponownie rozpatrują opcje zatrudnienia Claudia Ranieriego.


Udostępnij na Udostępnij na


Wydawało się, że najlepszym kandydatem na tę posadę jest Roberto Mancini. Były szkoleniowiec Interu bez pracy pozostaje od ponad roku. Sam trener przyznawał, że propozycja poprowadzenia Zenitu była dla niego kusząca. Do podpisania umowy z rosyjskim klubem jednak nie doszło, a główną przeszkodą okazały się jego wymagania finansowe. Zażyczył sobie gażę, której włodarze petersburscy nie byliby w stanie zapłacić, a poza tym Premier Liga nie była szczytem jego marzeń. Nie udał się również wariant z Lucianem Spallettim, który zdecydował się pozostać w Romie.

Wygląda na to, że obecnie najpoważniejszym kandydatem do przejęcia schedy po Advocaacie jest Claudio Ranieri. Został on zwolniony w końcówce poprzedniego sezonu z Juventusu Turyn. Uregulował już kwestie pieniężne z wicemistrzami Włoch i teraz chciałbym stanąć na czele poważnego europejskiego klubu. Petersburczyków zastanawiać może jedynie, czy do zespołu wniesie coś włoski szkoleniowiec, z którym w jego kraju nikt nie chce rozmawiać.

Poza Ranierim, włodarze Zenitu rozpatrują kandydatury selekcjonera kadry Azerbejdżanu, Bertiego Vogtsa oraz opiekuna FK Moskwa, Miodraga Bożovicia.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze