Protest piłkarzy Kamerunu! Co z MŚ?


8 czerwca 2014 Protest piłkarzy Kamerunu! Co z MŚ?

Jak podał francuski „L'Equipe", kameruńscy piłkarze odmówili wejścia na pokład samolotu, którym mieli odlecieć do Brazylii na rozpoczynające się w czwartek mistrzostwa świata.


Udostępnij na Udostępnij na

Spór zawodników z federacją trwa od dłuższego czasu i narasta już od dawana. Dziś jednak przelała się szala goryczy. Wcześniej piłkarze zdecydowali się zawiesić strajk i wziąć udział w meczu z Niemcami (2:2). Reprezentanci Kamerunu mieli nadzieję, że do dnia wylotu do Brazylii sprawa premii zakończy się dla nich korzystnie. Według kameruńskich mediów, jeszcze w piątek federacja proponowała piłkarzom: sześć procent z premii FIFA do podziału za udział w mistrzostwach, 20 procent za 1/8 finału, 30 procent za ćwierćfinał, 40 procent za półfinał i 50 procent za finał lub zdobycie trzeciego miejsca. Piłkarze domagają się premii w wysokości 180 tys. euro, federacja jest gotowa przekazać każdemu z zawodników tylko 70. tys.

Eto’o i spółka nie wsiedli w niedzielę do wyczarterowanego samolotu, którym mieli się udać na turniej do Brazylii. Zawodnicy twardo stoją przy swoim – zbojkotowali również uroczystość przekazania flagi przez premiera kraju. Przed hotelem, w którym zakwaterowani są piłkarze, zgromadzona grupa kibiców Kamerunu zachęcała zawodników, aby porzucili swój protest. Bardzo realne jest, że ekipa „Nieposkromionych Lwów” uda się do Brazylii tuż przed meczem z Meksykiem. Tak późny przylot może być opłakany w skutkach, bowiem piłkarze stracą cenny czas na aklimatyzację.

Sobotnie zwycięstwo Kamerunu nad Mołdawią było ostatnim ważnym sprawdzianem przed mistrzostwami świata. Niestety, wygrana 1:0 po bramce Edgara Sallego niczego nie zmieniła. Eto’o nawet nie wziął udziału w tym meczu.

Kamerun trafił do grupy A z gospodarzami mistrzostw świata Brazylijczykami, Meksykanami i Chorwatami. „Nieposkromione Lwy” mundial rozpoczynają w piątek meczem z piłkarzami Ameryki Północnej.

Komentarze
~rzetelny (gość) - 9 lat temu

Chyba najlepszym rozwiązaniem była by dzika karta
dla Polski

Odpowiedz
~Restourator doskonaly (gość) - 9 lat temu

Tak,dzika karta do baru mlecznego na przedmiesciach
Rio :-)

Odpowiedz
~1player (gość) - 9 lat temu

Tak, albo wycieczka do masarni w Rio ;)

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze