Priwiet Rossija: Kto zagra z Francją w finale


Dziś poznamy drugiego finalistę mistrzostw świata 2018

11 lipca 2018 Priwiet Rossija: Kto zagra z Francją w finale

Znamy już pierwszego finalistę mundialu w Rosji. Francja po zwycięstwie nad Belgią może spokojnie czekać na swojego ostatniego rywala, który stanie im na drodze w zdobyciu tytułu mistrzów świata. Poznaliśmy też przyczynę fatalnego występu Niemców na turnieju.


Udostępnij na Udostępnij na

1. Francja w finale

Les Bleus meldują się w finale. Francuzi pokonali Belgów jeden do zera i czekają na drugiego finalistę, którego wyłoni mecz Anglii z Chorwacją. Dość zaskakująca była ilość pustych miejsc podczas półfinału mistrzostw świata. Nie były to co prawda połacie pustych przestrzeni, ale w każdym z sektorów można było dostrzec kilka bądź kilkanaście pustych krzeseł. Belgia po pięciu zwycięstwach tym razem musi pogodzić się z porażką i dobrze przygotować się (zwłaszcza mentalnie) na mecz o trzecie miejsce. Bramkę na wagę awansu do finału dla Francuzów zdobył obrońca Samuel Umtiti.

 

2. Kolejny film Vidy

Chorwat po raz kolejny zamieścił w internecie filmik, na którym wykrzykuje „Chwała Ukrainie”. Po zwycięstwie nad Rosją piłkarz opublikował podobne nagranie, za które dostał ostrzeżenie od FIFA. Wraz z Vidą na nagraniu występuje były reprezentant Chorwacji, Ivica Olić, który na mundialu jest asystentem Zlatko Dalicia. Odpowiednie organy FIFA już zapowiedziały, że pochylą się nad tą sprawą.

 

3. #RivalHug

Po porażce z Kolumbią wiele kibiców przeżywało trudne chwile. Wśród nich był Aleks, 6-letni syn Szkota i Polki, który na mecz do Kazania wybrał się wraz z rodzicami. Po porażce reprezentacji Polski młodego kibica na trybunach pocieszali kibice Kolumbii, którzy skandowali m.in. „Polska, Polska!” i obdarowywali młodego kibica czapkami, koszulkami i innymi gadżetami, by poprawić mu humor. 15-sekundowy filmik z trybun opublikowała matka Aleksego. Film dotarł do FIFY, która uznała, że film jest najlepszy spośród tych opatrzonych hasztagiem Rival Hug, promujący kibicowanie przeciwnikowi. W nagrodę Aleksy wraz z rodziną wybierze się na finał mistrzostw świata.

 

4. Niemcy odpadli z mundialu przez… grę komputerową

Według niemieckiej gazety Bild główną przyczyną kompromitacji reprezentacji Niemiec na mundialu była gra Fortnite. Według niemieckich dziennikarzy piłkarze zarywali noce i nieustannie grali w obecnie najpopularniejszą gę komputerową na świecie. Piłkarze byli podobno tak mocno zaoferowani grą, że sztab szkoleniowy był zmuszony odciąć im Wi-Fi. To jednak najwidoczniej nie poskutkowało, bo Niemcy dość niespodziewanie opuścili turniej już po fazie grupowej.

5. Finał nie dla chłopców z Tajlandii

Grupa piłkarzy, którzy zostali uratowani z jaskini w Tajlandii, nie pojedzie na finał mistrzostw świata w Rosji. Chłopcy zostali zaproszeni przez prezydenta FIFA Gianniego Infantino. Niestety, minister zdrowia Tajlandii Thongachi Lertwilairatanapong poinformował, że z powodu infekcji i wycieńczeniu organizmów podróż chłopców do Rosji jest niemożliwa. Młodzi piłkarze obejrzą więc finał w telewizji. W tej historii najważniejsze jest jednak to, że chłopców udało się uratować i bezpiecznie wrócą do domów.

https://twitter.com/avanti_ultras89/status/1016648769696337920

6. Kto rywalem Francji?

Dziś poznamy drugiego finalistę piłkarskich mistrzostw świata. W walce o wymarzony finał zmierzą się Anglia i Chorwacja. Obie ekipy stoją przed niepowtarzalną okazją osiągnięcia fantastycznego wyniku, bowiem nikt nie spodziewał się, że w ogóle któraś z tych drużyn zajdzie tak daleko na turnieju w Rosji. Nie wierzyli w to też kibice z Wielkiej Brytanii, którzy dopiero teraz postanowili przyjechać do Rosji, by wspierać swoich reprezentantów.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze