Priwiet Rossija: Kto zagra z Francją w finale


Dziś poznamy drugiego finalistę mistrzostw świata 2018

11 lipca 2018 Priwiet Rossija: Kto zagra z Francją w finale

Znamy już pierwszego finalistę mundialu w Rosji. Francja po zwycięstwie nad Belgią może spokojnie czekać na swojego ostatniego rywala, który stanie im na drodze w zdobyciu tytułu mistrzów świata. Poznaliśmy też przyczynę fatalnego występu Niemców na turnieju.


Udostępnij na Udostępnij na

1. Francja w finale

Les Bleus meldują się w finale. Francuzi pokonali Belgów jeden do zera i czekają na drugiego finalistę, którego wyłoni mecz Anglii z Chorwacją. Dość zaskakująca była ilość pustych miejsc podczas półfinału mistrzostw świata. Nie były to co prawda połacie pustych przestrzeni, ale w każdym z sektorów można było dostrzec kilka bądź kilkanaście pustych krzeseł. Belgia po pięciu zwycięstwach tym razem musi pogodzić się z porażką i dobrze przygotować się (zwłaszcza mentalnie) na mecz o trzecie miejsce. Bramkę na wagę awansu do finału dla Francuzów zdobył obrońca Samuel Umtiti.

 

2. Kolejny film Vidy

Chorwat po raz kolejny zamieścił w internecie filmik, na którym wykrzykuje „Chwała Ukrainie”. Po zwycięstwie nad Rosją piłkarz opublikował podobne nagranie, za które dostał ostrzeżenie od FIFA. Wraz z Vidą na nagraniu występuje były reprezentant Chorwacji, Ivica Olić, który na mundialu jest asystentem Zlatko Dalicia. Odpowiednie organy FIFA już zapowiedziały, że pochylą się nad tą sprawą.

 

3. #RivalHug

Po porażce z Kolumbią wiele kibiców przeżywało trudne chwile. Wśród nich był Aleks, 6-letni syn Szkota i Polki, który na mecz do Kazania wybrał się wraz z rodzicami. Po porażce reprezentacji Polski młodego kibica na trybunach pocieszali kibice Kolumbii, którzy skandowali m.in. „Polska, Polska!” i obdarowywali młodego kibica czapkami, koszulkami i innymi gadżetami, by poprawić mu humor. 15-sekundowy filmik z trybun opublikowała matka Aleksego. Film dotarł do FIFY, która uznała, że film jest najlepszy spośród tych opatrzonych hasztagiem Rival Hug, promujący kibicowanie przeciwnikowi. W nagrodę Aleksy wraz z rodziną wybierze się na finał mistrzostw świata.

 

4. Niemcy odpadli z mundialu przez… grę komputerową

Według niemieckiej gazety Bild główną przyczyną kompromitacji reprezentacji Niemiec na mundialu była gra Fortnite. Według niemieckich dziennikarzy piłkarze zarywali noce i nieustannie grali w obecnie najpopularniejszą gę komputerową na świecie. Piłkarze byli podobno tak mocno zaoferowani grą, że sztab szkoleniowy był zmuszony odciąć im Wi-Fi. To jednak najwidoczniej nie poskutkowało, bo Niemcy dość niespodziewanie opuścili turniej już po fazie grupowej.

5. Finał nie dla chłopców z Tajlandii

Grupa piłkarzy, którzy zostali uratowani z jaskini w Tajlandii, nie pojedzie na finał mistrzostw świata w Rosji. Chłopcy zostali zaproszeni przez prezydenta FIFA Gianniego Infantino. Niestety, minister zdrowia Tajlandii Thongachi Lertwilairatanapong poinformował, że z powodu infekcji i wycieńczeniu organizmów podróż chłopców do Rosji jest niemożliwa. Młodzi piłkarze obejrzą więc finał w telewizji. W tej historii najważniejsze jest jednak to, że chłopców udało się uratować i bezpiecznie wrócą do domów.

6. Kto rywalem Francji?

Dziś poznamy drugiego finalistę piłkarskich mistrzostw świata. W walce o wymarzony finał zmierzą się Anglia i Chorwacja. Obie ekipy stoją przed niepowtarzalną okazją osiągnięcia fantastycznego wyniku, bowiem nikt nie spodziewał się, że w ogóle któraś z tych drużyn zajdzie tak daleko na turnieju w Rosji. Nie wierzyli w to też kibice z Wielkiej Brytanii, którzy dopiero teraz postanowili przyjechać do Rosji, by wspierać swoich reprezentantów.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Możesz zalogować się swoim kontem FB, Twitter lub pisać jako gość.

Najnowsze