Priwiet Rossija: bardzo trudny mecz dla Polaków


Szymon Marciniak z kolegami zadebiutowali na mundialu

17 czerwca 2018 Priwiet Rossija: bardzo trudny mecz dla Polaków

Dzień dobry! Wstaliście? Mamy dla Was kolejną porcję szybkich strzałów z wczorajszego dnia. W dzisiejszym tekście przeczytacie między innymi o wczorajszych perypetiach naszych arbitrów oraz historycznym wydarzeniu na mundialu. Otrzymacie również garść interesujących statystyk oraz ciekawostek.


Udostępnij na Udostępnij na

1) Pierwsza taka sytuacja w historii

Francja w mało przekonującym stylu pokonała wczoraj solidną Australię 2:1. Prawdę mówiąc, „Kangurom” należał się przynajmniej punkt, niestety decydująca bramka dla „Trójkolorowych” padła po bardzo „dziwnym” golu Paula Pogby.

Mecz do zapomnienia? Błąd, spotkanie zapisze się w historii mistrzostw świata za sprawą pierwszego gola z rzutu karnego podyktowanego za pośrednictwem systemu VAR. Antoine Griezmann wpisał się tym samym do historii futbolu.

2) Kolejny materiał na film

Nie wiemy, jak ostatecznie zakończy się przygoda Islandii na tegorocznym mundialu, ale już wczorajsze spotkanie z Argentyną dostarczyło wystarczająco dużo materiału na dobry film dla Hannesa Halldorssona, który zaskoczył cały świat, broniąc jedenastkę wykonywaną przez Leo Messiego. Golkiper już jest bohaterem swojego kraju, w którym zapanowała prawdziwa euforia.

A Lionel Messi? Cóż, przed nim z pewnością bardzo trudny moment. Internet dosłownie kipi od kolejnych gifów z uśmiechniętym Cristiano Ronaldo. Na pocieszenie dla Argentyńczyka  dwa lata temu Portugalia również w fatalnym stylu rozpoczęła EURO 2016…, remisując z Islandią 1:1. Jak się skończył ten turniej, pamiętamy doskonale.

3) Trudne spotkanie dla Polaków

Pojedynkiem Argentyny z Islandią swój udział w turnieju zainaugurowali również nasi sędziowie na czele z Szymonem Marciniakiem. I trzeba sobie jasno powiedzieć, że było to dla nich bardzo, ale to bardzo, trudne spotkanie. Arbiter z Płocka przez długi okres meczu radził sobie bardzo dobrze, podejmując słuszne decyzje w kilku kluczowych sytuacjach. Niestety ostatecznie nie zdołał ustrzec się błędu, ponieważ w 77. minucie Argentyńczykom należał się rzut karny za faul na Christianie Pavonie. Mimo wszystko, naszym zdaniem w ogólnym rozrachunku Polacy wypadli na plus.

https://twitter.com/h_demboveac/status/1007999221658800128

 

https://twitter.com/h_demboveac/status/1008009222611787778

 

4) Imponująca skuteczność Duńczyków

Emocji nie brakowało również w rywalizacji między Peru a Danią, która ostatecznie zakończyła się jednobramkowym zwycięstwem podopiecznych Age Hareide. Nasi rywale z eliminacji zaprezentowali wystarczająco inteligentny i wyrachowany futbol. I chociaż Peru miało swoje okazje (przede wszystkim niewykorzystany rzut karny przez Christiana Cueva), ostatecznie Duńczycy zdołali po raz piąty z rzędu zachować czyste konto. Wydłużyli również serię spotkań bez porażki.

Niestety, dla jednego z zawodników reprezentacji Danii mundial dobiegł końca.

 

5) U Kamila Glika wszystko dobrze

A nawet bardzo dobrze!

 

 

6) Jeśli myślicie, że nie znacie się piłce…

https://twitter.com/PanPajak/status/1008049028230254592

7) Zasady zaś są po to…

…żeby je łamać.

 

 

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze