Prezes Lecha zdradza, co dalej z Lewym i Peszką


5 czerwca 2010 Prezes Lecha zdradza, co dalej z Lewym i Peszką

Prezes Lecha Poznań, Jacek Rutkowski, powiedział, że poznaniacy dojdą do porozumienia z Borussią w sprawie transferu Roberta Lewandowskiego. Dodał też, że nie wyklucza odejścia Sławomira Peszki.


Udostępnij na Udostępnij na

Najpierw media informowały, że Lewandowski już jest graczem Borussii. Potem, że jest nim prawie, aż w końcu, że do transferu może w ogóle nie dojść. Jak jest naprawdę? – Jesteśmy blisko porozumienia. Do ustalenia pozostało kilka szczegółów i z tym idzie nam bardzo ciężko. Myślę, że ostatecznie dojdziemy jednak do konsensusu – mówi Rutkowski.

Robert Lewandowski i Sławomir Peszko zostaną?
Robert Lewandowski i Sławomir Peszko zostaną? (fot. Hanna Urbaniak / iGol.pl)

Prezes Lecha jest też pewny, że napastnik poznańskiej drużyny poradzi sobie w Bundeslidze. – W jego przypadku nie mam co do tego wątpliwości. Jeśli rozmawialibyśmy o innym zawodniku, to bym się zastanowił. Robert fantastycznie rozwinął się w Lechu. Ma charakter, walczy już nie tylko w polu karnym, ale i w gabinetach o swój kontrakt – stwierdził.

Na pytanie o to, czy do Lecha trafi Witalij Rodionow z BATE Borysów, Rutkowski powiedział, że na ostatnim posiedzeniu komitetu transferowego taka opcja nie była rozważana. Dodał też, że wciąż nie wiadomo, jaka będzie przyszłość Sławomira Peszki. – To zależy w tej chwili tylko od Sławka. Przedstawiliśmy mu bardzo dobrą ofertę, taką, na jaką nas stać. Nie jesteśmy oczywiście w stanie przebić propozycji zespołów z Bundesligi i czy innych silnych europejskich lig. Sławek się nad tym zastanawia – stwierdził.

Rozumiem jego problem i ból. Z jednej strony, może zarobić dużo więcej pieniędzy niż w Polsce, a z drugiej, nie ma pewności, czy przenosiny zagwarantują mu sportowy rozwój – dodał Rutkowski.

Komentarze
~... (gość) - 14 lat temu

tydzien temu pokazano wywiad z prezesem rutkowskim
gdzie wlasnie o tym mowil. zalapaliscie sie na jakas
powtórke pozną noca czy co?

Odpowiedz
czar92 (gość) - 14 lat temu

Lech mógł by pozyskać np. Ricardo Guliart z
Esporte Clube Santo André ligi brazylijskiej
wypatrzyłem go w FIFIE 10 był gwiazdą

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze