Prezenty last minute dla fana piłki nożnej


Co może okazać się dobrym prezentem dla miłośnika piłki nożnej?

21 grudnia 2023 Prezenty last minute dla fana piłki nożnej

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, z tej okazji obdarowujemy się prezentami. Czas już się powoli kończy, a więc nerwowo szukamy opcji, jeśli ktoś jeszcze nie kupił podarunków. Dlatego postanowiliśmy stworzyć listę upominków. Oto prezenty last minute dla fana piłki nożnej.


Udostępnij na Udostępnij na

Koszulka

To chyba najbardziej klasyczny z prezentów, które można kupić kibicowi. Niemniej jest to zawsze dobra opcja, gwarancja, że upominek będzie udany. Jeśli chodzi o koszulki meczowe polskich klubów, ich cena waha się między 199 a 349 złotych. Najtańszy jest trykot Stali Mielec, który kosztuje 199 złotych, najwięcej zapłacimy za koszulki Lecha i Rakowa.

Można również pokusić się o zwiększenie napięcia podczas rozpakowywania prezentów spod choinki, kupując piłkarskiego mystery boxa, a więc losową koszulkę. Oczywiście strony, które oferują tego typu produkty, dają możliwość ustawienia preferencji, jeśli nie chcemy trafić na koszulkę konkretnego klubu lub z jakiejś ligi.

Oficjalna piłka Euro 2024

Jako że w 2024 roku za naszą zachodnia granicą odbędzie się europejski czempionat, śmiało możemy zakupić oficjalną piłkę niemieckiego Euro. Futbolówka, którą już w czerwcu będą grać najlepsi piłkarze Europy, nazywa się Fussballliebe. W zależności od tego, jaki wariant chcemy, zapłacimy różne kwoty. Oczywiście mówimy tutaj o piłce w rozmiarze 5, a więc tym klasycznym. Jeśli chcielibyśmy dokładnie taką piłkę, jaka będzie na boiskach naszych zachodnich sąsiadów, to jej cena katalogowa wynosi 700 złotych. Jednak z okazji świąt znajdziemy różne promocje. Natomiast wersja treningowa kosztuje 280 złotych. 

Sprzęt sportowy

Jeśli fan piłki, któremu planujemy coś kupić, należy do tych, którzy również ten sport uprawiają, bardzo dobrym prezentem może okazać się wszelaki sprzęt sportowy. Korki, halówki, rękawice, koszulka sportowa, spodenki, getry. Dużo by wymieniać. Być może również przedmioty do ćwiczeń, a nie sama odzież. Wybór jest duży, stąd nie wskażemy konkretnych cen.

EA Sports FC 24

Osobom nieinteresującym się grami piłkarskimi ta nazwa może wiele nie mówić, jednak jest to FIFA, tylko pod inną nazwą. EA Sports zrezygnowało z płacenia FIFA dużych pieniędzy za możliwość korzystania z nazwy, stąd gra nazywa się inaczej. Jest to również klasyczny prezent pod choinkę, jeśli wiemy, że ktoś, komu chcemy sprawić prezent, grał w poprzednie gry z serii, ta powinna go zadowolić. Aktualnie tę grę w większości sklepów znajdziemy za ok. 160 złotych.

Football Manager 2024

Skoro jest FIFA, to nie mogło zabraknąć FM’a. Ta już kultowa gra miała premierę kolejnej edycji w listopadzie, a więc jest wciąż dosyć świeża. Od poprzedniczki z listy różni się jednak tym, że raczej nie jest dla, nazwijmy to, niedzielnych kibiców. Próg wejścia do Football Managera jest dużo wyższy, jednak również potrafi sprawiać dużo szczęścia, zabiera też dużo czasu. W dużych sklepach znajdziemy go za ok. 200 złotych.

Karnety

Jeśli chodzi o karnety, cena jest zależna od wielu czynników, dlatego najlepiej samemu zobaczyć, ile w konkretnym przypadku będzie kosztować karnet. Jednak na pewno dla wiernego kibica klubu będzie to prezent bardzo dobry, bo karnety, w zależności od klubu, zawierają również inne korzyści jak chociażby wcześniejsze informacje o przedłużeniu kontraktu z zawodnikami. Ostatnio Śląsk Wrocław zrobił bardzo fajną akcję, w której piłkarze po przedłużeniu umów osobiście dzwonili do karnetowiczów, informując ich o tym.

Abonamenty

Dobrym prezentem mogą być abonamenty telewizyjne. Mecze PKO Ekstraklasy czy hiszpańskiej La Liga obejrzymy na Canal+, można więc wykupić dostęp do tej telewizji tradycyjnie lub w aplikacji Canal+ Online. Premier League i Bundesligę obejrzymy na Viaplay, tutaj dostęp jest tylko internetowo. Włoską Serie A, niektóre mecze La Liga oraz kilka innych rozgrywek obejrzymy za to w telewizji Eleven Sports.

Puzzle

Bardzo kreatywnym prezentem na pewno byłyby Puzzle 3D. Możemy kupić makietę m.in. Camp Nou, Allianz Arena, Estadio da Luz czy stadionu Legii Warszawa. W zależności od tego, czy makietę chcemy z puzzli czy z klocków, oraz tego, jakiego stadionu będzie to makieta, cena waha się między kilkadziesiąt a 250 złotych.

Książki

Wybór, jeśli chodzi o książki piłkarskie, jest naprawdę szeroki. W każdym roku pojawiają się kolejne intrygujące pozycje. Oczywiście można kupić klasyczne tytuły jak „Futbonomia” czy „Odwrócona Piramida”, jeśli jednak nasz miłośnik piłki nożnej jest z nimi już zaznajomiony, to w ciągu ostatnich 90 dni premierę miała książka Stephane’a Cohena o Pele pod tytułem „Pele”. Jej cena okładkowa to około 55 złotych, ceny innych książek piłkarskich będą wahać się głównie od 25 do 60 złotych.

El Rondo

Na koniec zostawiliśmy najbardziej nietypową pozycję, jest to bowiem gra karciana, która może pomóc nauczyć się języka hiszpańskiego, ale z jego piłkarskiej strony. Sam autor gry, a więc Tomasz Ćwiąkała, mówi, że najlepiej jest się uczyć poprzez zabawę. Cena gry to 90 złotych.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze